Zamiast altany — wolnostojąca bioklimatyczna pergola lamelowa. Realizacja firmy Wiolla w okolicach Wodzisławia Śląskiego.

Relaks w ogrodzie przy dobrej książce w słoneczny, wiosenny dzień. Rodzinny obiad na świeżym powietrzu podczas upalnych popołudniowych godzin. Letni wieczór spędzony ze
znajomymi przy grillu. Aby nic nie zakłóciło przyjemnego odpoczynku, zadbaliśmy o zadaszenie chroniące przed słońcem i deszczem. Firma Wiolla zaplanowała i zainstalowała nieopodal Wodzisławia Śląskiego wolnostojącą pergolę. Konstrukcja jest usytuowana w ogrodzie, na skraju wzniesienia, skąd roztacza się wspaniały widok na okolicę. Zadaszenie znajduje się w pobliżu zabudowań mieszkalnych, z którymi jest dobrze skomunikowane.

Faworyt od samego początku

W przypadku tego projektu Klient od razu doskonale wiedział, czego chce: zadaszenia w ogrodzie, które będzie chronić przed słońcem, deszczem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Od samego początku głównym, a właściwie jedynym faworytem, była pergola lamelowa. Takie rozwiązanie zawsze znakomicie prezentuje się w wersji wolnostojącej, a jednocześnie jest bardzo stabilne. Od strony ogrodzenia planowana była również roleta screen, która miała zapewnić właścicielom poczucie prywatności.

Wdzięczny temat dla firmy instalacyjnej

Wolnostojąca pergola ogrodowa to wyjątkowo „wdzięczny” temat dla każdej firmy instalacyjnej. Zadaszenie w ogrodzie nie ingeruje w architekturę zabudowań, co daje dużą swobodę doboru w zakresie modelu. Wolnostojąca konstrukcja jest niezależna od struktury budynku, dzięki czemu nie martwimy się o kwestie techniczne takie jak: materiał, z którego wykonana jest elewacja czy grubość izolacji. Stosunkowo niewielkie ograniczenia pozwalają nam na etapie doradztwa prawdziwie rozwinąć skrzydła.

Nasza propozycja: Solar-Tech wolnostojąca pergola lamelowa

Wsłuchując się w potrzeby Klienta, zaproponowaliśmy wolnostojącą pergolę lamelową Solar – Tech. Produkt ten wyposażony jest w aluminiowe, obrotowe lamele. Można nimi sterować za pomocą smartphone’a, regulując w ten sposób ilość światła oraz temperaturę pod zadaszeniem. Pergola lamelowa to jedyne rozwiązanie, które zapewnia cień z jednoczesną wentylacją przestrzeni tarasu, stąd zamiennie nazywamy ją również pergolą bioklimatyczną.

Spersonalizowane rozwiązanie

Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego po oględzinach miejsca, w którym miała stanąć pergola, zaproponowaliśmy zastosowanie od strony południowo-zachodniej markizy fasadowej. To nietypowe rozwiązanie zapewni Klientowi cień w godzinach popołudniowych. W odróżnieniu od rolety, markiza powiększyła przestrzeń pergoli, a jednocześnie nie zakłóciła ciągu komunikacyjnego od strony budynku.

Swoboda aranżacji przestrzeni

Na koniec warto wspomnieć, że struktura o wymiarze 4m x 4m — w tym przypadku pergola lamelowa — pozwala na dużą swobodę w zakresie aranżacji przestrzeni tarasu. Dzięki temu możliwe jest wygodne rozmieszczenia mebli oraz pozostałych elementów wyposażenia. Ty także, zamiast altany możesz mieć w swoim ogrodzie, zaawansowaną technologicznie, zaprojektowaną z myślą o Twojej wygodzie, spersonalizowaną pergolę wolnostojącą – wystarczy, że skontaktujesz się z nami.

Pergole lamelowe

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergol lamelowych

Pergola lamelowa – nowoczesna i stylowa!
Pergola lamelowa – nowoczesna i stylowa!

Jeśli poszukujesz przestrzeni dla bliskich, ale nie masz tarasu przy samym domu, możesz ją stworzyć w dalszej części ogrodu. Z takiego założenia wyszedł nasz klient zgłaszając się do salonu Grupy TOP w Łodzi. Poszukiwał systemu, który pozwoli mu na...

Pergola lamelowa Top Prima – Realizacja firmy Markiz Serwis
Pergola lamelowa Top Prima – Realizacja firmy Markiz Serwis

Pierwszy dzień marca witamy na naszym blogu wspaniałą pergolą aluminiową z ruchomymi lamelami TOP PRIMA, którą nasz ekspert, firma Markiz Serwis ze Szczecina zainstalowała u jednego z naszych Klientów. To nowoczesne i bardzo eleganckie...

Nasz ekspert: Jarosław Żak

Najlepiej czuje się w montażach wewnętrznych i zewnętrznych osłon okiennych oraz osłon tarasowych. Jego specjalnością są konstrukcje przy użyciu markiz oraz pergoli.

Dąży do tego, by zastosowane przez niego rozwiązania wiernie służyły jego klientom gwarantując wygodę i zadowolenie. Ceni klientów, którzy pozwalają mu się wykazać i tworzyć rozwiązania pozornie niemożliwe, które często okazują się inspiracją do zmian. Tak jak w przypadku klienta, dla którego pokonał 4000 km, by zbudować pergolę lamelową. Dzisiaj jest ona sztandarowym produktem w jego firmie. W pracy z klientem słucha i podąża za jego potrzebami, dzięki temu może pochwalić się świetnymi relacjami trwającymi od lat.

Firma WIOLLA, którą tworzy, w 2018 roku będzie świętować 25-lecie swojej działalności. Jak przekonuje Jarosław Żak – to imponujący staż, tym bardziej, kiedy ma się za sobą sporo satysfakcjonujących realizacji, a tym samym szerokie grono zadowolonych klientów.

W Grupie TOP docenia istotne wsparcie wynikające z wymiany pomysłów w gronie najlepszych ekspertów w kraju oraz realizację wspólnych akcji. To fundamentalny element w realizacji każdego celu, postawionego w tej organizacji.

W wolnym czasie możemy spotkać go na stoku narciarskim, gdzie z zapałem doskonali swoją technikę jazdy.