W czasach pandemii, kiedy zamknięto firmy, szkoły, restauracje czy hotele, jak nigdy wcześniej uświadomiliśmy sobie, jak ważną rolę pełni dom i przestrzeń wokół niego. Stał się on nie tylko miejscem snu, ale miejscem, w którym toczy się teraz właściwie większość naszego życia. Niejednokrotnie ta przestrzeń, która do tej pory wydawała się wystarczająca, teraz okazała się zbyt mała. Brakowało nam miejsca, w którym możemy spokojnie popracować, czy też wypić w samotności kawę, odcinając się na chwilę od biegających dzieci. Dlatego w głowach wielu z Was zapewne zakiełkował pomysł – a może stworzyć dodatkową przydomową przestrzeń?

I zaczęliście szukać, a im więcej szukaliście, tym więcej pytań zapewne zaczęło się pojawiać. A może pergola? Tylko jaką wybrać? Jakie kryteria wziąć pod uwagę? Aby chociaż trochę ułatwić Wam wybór, dziś zaprezentujemy Wam jeden z ciekawszych modeli, który jest chętnie wybierany przez naszych Klientów. Oto przed Wami – pergola lamelowa Top Prima.

Pergola lamelowa Top Prima – przejmij kontrolę nad światłem

Pergola lamelowa umożliwia stworzenie dodatkowego salonu na tarasie, dzięki zadaszeniu składającego się z obrotowych lameli. Zapewnia nie tylko ochronę przed deszczem, ale również kontrolę światła i ciepła.

Czym właściwie jest Pergola Top Prima?

Top Prima to solidna i bezpieczna w użytkowaniu pergola tarasowa, której głównym zadaniem jest osłonięcie przestrzeni do spędzania wolnego czasu na tarasie lub w restauracji. Możemy zastosować ją zarówno w domach prywatnych, jak i w obiektach komercyjnych.

Bioklimatyczna, czyli jaka?

Być może nie zdawaliście sobie sprawy z tego, że pergola lamelowa to jedyne rozwiązanie, które pozwala na regulację temperatury pod zadaszeniem. Otwierając lamele, pozwalamy ciepłemu powietrzu unosić się do góry i wymuszamy ruch powietrza, który bardzo często jest wybawieniem podczas upału. Jeśli na tarasie zaskoczy Was deszcz, jednym przyciskiem możecie zamknąć lamele, tworząc wodoodporny dach. Dzięki temu nic nie zakłóci Waszego wypoczynku.

Możliwości, które nigdy się nie kończą

Mnogość konfiguracji, oraz łatwe rozbudowywanie pergoli stwarza nam niemal nieskończone możliwości. Standardowo pergola ma kształt prostokąta i montowana jest w wersji wolnostojącej lub przyściennej. Jednak jeżeli istnieje taka potrzeba, pergola może przybrać inny kształt – na przykład trapezu.
Dzięki głowicom ze stali nierdzewnej oraz wzmacnianym lamelom, pojedynczy moduł może mieć aż 700 cm długości i 460 cm szerokości.

Obrotowe lamele i ich funkcjonalność

Funkcja obrotu lameli musi doskonale współgrać ze szczelnością dachu. Specjalnie zaprojektowany kształt lameli zapewnia nam dobre odprowadzenie wody deszczowej, przy zachowaniu możliwości wychylenia lameli do 120 stopni.

Sama pergola to nie wszystko !

Pergolę lamelową możemy wzbogacić w szereg dodatków, które sprawią, że korzystanie z tarasu będzie jeszcze przyjemniejsze.
Na ścianach bocznych istnieje możliwość zamontowania rolety Top Screen, okiennic lub paneli szklanych, czy też markiz fasadowych. Dodatkowo możemy zastosować w pergoli oświetlenie takie jak led po obwodzie lub/i led w lamelach czy też automatykę pogodową.

Liczy się wygląd, liczy się wnętrze

Nasze domy stają się niejednokrotnie małymi dziełami sztuki, gdzie każdy element wyposażenia jest dopieszczony w każdym calu. Coraz większą wagę przykładamy jednak również do projektowania naszych ogrodów. Przypadkowe rabatki z kwiatami czy meble ogrodowe z wyprzedaży już dawno odeszły do przeszłości. Liczy się każdy detal, więc i tutaj z pomocą przychodzi nasza pergola. Jej nowoczesny design idealnie wpisuje się zarówno w tradycyjną, jak i nowoczesną architekturę. Co więcej, mamy świetną wiadomość dla wszystkich, którzy nie lubią powielać utartych schematów. Wspomniana pergola wcale nie musi zostać wykonana w antracycie czy graficie, możemy ją wykonać w dowolnym kolorze z palety RAL.

To tylko jedna z naszych propozycji. Pamiętaj, że nikt tak dobrze nie odpowie Ci na pytanie, jaką pergolę wybrać, jak nasz ekspert. Już teraz możesz umówić się z nim na indywidualną konsultację!

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Piotr Żyradzki

Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Top. Ekspert w dziedzinie technik osłonowych związany z branżą od ośmiu lat. Specjalizuje się w zabudowie tarasów oraz montażu nowoczesnych i wyjątkowych osłon zewnętrznych. Uwielbia wyzwania – im trudniejsze zadanie, tym większy zapał i determinacja, by sprostać oczekiwaniom Klienta. W swojej pracy szczególnie ceni możliwość budowania relacji międzyludzkich i biznesowych. Najwięcej satysfakcji dają mu zadowoleni, powracający Klienci oraz stała współpraca z architektami.

Jego zdaniem rozmowa z Klientem i zidentyfikowanie jego potrzeb są niezbędnym warunkiem, aby inwestor był zadowolony z efektu współpracy. Zawsze stara się zaproponować najwyższej jakości rozwiązania, w zakładanym przez Klienta budżecie. Oprócz kontaktu z ludźmi dużo przyjemności czerpie z prac montażowych podczas instalowania osłon. Ceni sobie dobrą organizację i przemyślane plany działania. Dzięki temu w jego pracy nie ma miejsca na niedociągnięcia czy opóźnienia.

Grupa TOP jest dla niego wyznacznikiem jakości w działaniu i drogowskazem w biznesie. Działając w strukturach konsorcjum, zdobywa cenne know-how, stale podnosi swoje umiejętności i kompetencje oraz rozwija kontakty biznesowe. Grupę TOP porównuje do skarbnicy zawierającej nieskończoną wiedzę zarówno techniczną, biznesową, jak i w zakresie obsługi Klienta. Docenia także towarzyski wymiar Grupy, gdzie spotkał wspaniałych, pełnych pasji ludzi, z którymi po godzinach pracy świetnie się bawi.

Wieczorami można spotkać go na torze gokartowym, gdzie realizuje swoją namiętność do dużych prędkości i sportów motorowych. Jest zagorzałym kibicem Scuderia Ferrari. Obok Formuły 1 z zainteresowaniem śledzi też wyścigi Formuły 2 i rywalizację drużyn w niemieckich zawodach DTM. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, która daje mu wytchnienie i dodaje energii do działania. Ulubione dźwięki towarzyszą mu w każdej wolnej chwili.

Nasz ekspert: Jarosław Żak

Najlepiej czuje się w montażach wewnętrznych i zewnętrznych osłon okiennych oraz osłon tarasowych. Jego specjalnością są konstrukcje przy użyciu markiz oraz pergoli.

Dąży do tego, by zastosowane przez niego rozwiązania wiernie służyły jego klientom gwarantując wygodę i zadowolenie. Ceni klientów, którzy pozwalają mu się wykazać i tworzyć rozwiązania pozornie niemożliwe, które często okazują się inspiracją do zmian. Tak jak w przypadku klienta, dla którego pokonał 4000 km, by zbudować pergolę lamelową. Dzisiaj jest ona sztandarowym produktem w jego firmie. W pracy z klientem słucha i podąża za jego potrzebami, dzięki temu może pochwalić się świetnymi relacjami trwającymi od lat.

Firma WIOLLA, którą tworzy, w 2018 roku będzie świętować 25-lecie swojej działalności. Jak przekonuje Jarosław Żak – to imponujący staż, tym bardziej, kiedy ma się za sobą sporo satysfakcjonujących realizacji, a tym samym szerokie grono zadowolonych klientów.

W Grupie TOP docenia istotne wsparcie wynikające z wymiany pomysłów w gronie najlepszych ekspertów w kraju oraz realizację wspólnych akcji. To fundamentalny element w realizacji każdego celu, postawionego w tej organizacji.

W wolnym czasie możemy spotkać go na stoku narciarskim, gdzie z zapałem doskonali swoją technikę jazdy.

Nasz ekspert: Jacek Ciesielski

Ekspert w dziedzinie zewnętrznych systemów osłon przeciwsłonecznych. W branży od 2003 roku, specjalizuje się głównie w montażach pergoli, żaluzji fasadowych i rolet typu screen.

Nowe wyzwania stanowią dla niego siłę napędową do podejmowania coraz ciekawszych i ambitnych przedsięwzięć, są także źródłem interesujących i inspirujących kontaktów z klientami, w których opinie z uwagą się wsłuchuje.

Dzięki takiemu podejściu jest zawsze solidnie przygotowany na wszelkie zapytania i doskonale zorientowany w temacie wschodzących trendów. Każda jego realizacja jest efektem wysokiego poziomu zaangażowania, dlatego bardzo cieszy go zadowolenie klienta. Poczucie wykonania projektu na miarę czyichś oczekiwań jest dla niego najlepszą nagrodą.

Sam docenia funkcjonalność rozwiązań i chętnie podąża za nowościami z branży. Mając szeroki wybór produktów z pewnością wskaże pergolę, szczególnie tę, ze szklanym dachem i dodatkową możliwością zabudowy.

Grupa TOP to dla niego zespół ludzi z pasją do tworzenia i rozwijania swoich biznesów oraz pogłębiania swoich kompetencji. W wolnym czasie chętnie uprawia sport, głównie bieganie i pływanie.

Nasz ekspert: Wojciech Guzek

Ekspert w zakresie doradztwa i sprzedaży osłon przeciwsłonecznych, głównie markiz i pergoli. Od 9 lat z powodzeniem rozwija swój biznes, którego mocną stroną jest zawsze świeży pomysł i pewność jego wdrożenia.

Z powodzeniem zdobywa zaufanie klientów i tworzy wartościowe relacje, które zostają na lata.  Docenia wszechstronność swoich produktów i w pełni je wykorzystuje w codziennej pracy. Biegłość w zakresie mechanizmów i funkcjonalności markiz oraz pergoli pozwalają mu na idealne dopasowanie rozwiązań do potrzeb klienta oraz specyfiki danego miejsca. Prawdziwą satysfakcję z wykonanej pracy odczuwa widząc zadowolenie klienta. Daje mu to pewność, że jego misja została wykonana z powodzeniem.

Chętnie dzieli się wiedzą i czerpie z doświadczenia innych. Docenia efekt synergii i wzajemnego wsparcia, które istotnie przyczyniają się do sukcesu w danej branży, dlatego Grupa TOP jest dla niego ważnym ogniwem na drodze do rozwoju.

Prywatnie interesuje się wędkarstwem, gra w bilard, biega, jest zaangażowany na boisku piłki nożnej, lubi też przeczytać dobry kryminał. Ale to, co sprawia mu największą radość, to zabawa i czas spędzony z jego dziećmi, które skutecznie ładują akumulatory przed każdym nowym przedsięwzięciem.

Nasz ekspert: Tomasz Grzegorz

Urodzony przywódca, ekspert w zarządzaniu zespołem, entuzjasta systemów informatycznych usprawniających procesy w przedsiębiorstwie. W swojej codziennej pracy docenia siłę marketingu internetowego, wizualizacji czy grafiki 3D, po które chętnie sięga, by rozwijać biznes, który prowadzi już od 2005 roku.

Jeden z pomysłodawców i założycieli Grupy TOP, przewodzi spółce od początku jej istnienia.

W pracy może pochwalić się nie tylko wybitnymi realizacjami, ale także zgranym i skutecznym zespołem, który jest istotnym kapitałem jego firmy. Cieszą go wyzwania i możliwość tworzenia z najlepszymi specjalistami w branży. Na pytanie o najlepszą realizację chętnie wymienia tę, opartą na współpracy z Piotrem Żmidzińskim, charakterystyczną kompozycję architektoniczną z wykorzystaniem osłony tarasowej tzw. żagla tarasowego. Chętnie podejmuje wspólne inicjatywy tj. Podaruj Dzieciom Wakacje albo Dni Otwartych Markiz.

Zwolennik wybitnych projektów, chętnie sięga po innowacje i z powodzeniem wykorzystuje je w swoich realizacjach, najbliższe jego sercu są dachy szklane z ruchomą przesłoną.

Grupa TOP to dla niego forum wymiany myśli i doświadczeń, a także platforma do rozwoju biznesu i realizowania wspólnych projektów. Szanuje i docenia ogromny potencjał, jaki tkwi w tworzeniu wartości dla klienta, w postaci jakości marki i oferowanych przez nią produktów.

Jego pasją jest lotnictwo, posiada licencję pilota turystycznego, więc w wolnym czasie chętnie buja w przestworzach. W biznesie jednak, nie buja w obłokach 😉 A gdy już wyląduje… z pewnością spotkamy go na stoku narciarskim lub w zaciszu swojego domu z dobrą książką, najlepiej z zakresu przywództwa i zarządzania, choć w jego bibliotece znajdzie się także ciekawy reportaż lub biografia.