Kiedy mamy już swój dom i wymarzony ogród, przychodzi moment, kiedy chcemy usiąść na tarasie z filiżanką aromatycznej kawy w ręce i powiedzieć: zrobiliśmy to! Jednak często w tych błogich chwilach przeszkadza nam deszcz, wiatr czy też zbyt uporczywe słońce. Aby w pełni móc korzystać, musimy zadbać o jeszcze jeden element – zadaszenie tarasu.

 

Żegnajcie parasole z lat dziewięćdziesiątych

W latach dziewięćdziesiątych najczęściej wybieranym rozwiązaniem były parasole, jednak tkaniny, z których były wykonane, szybko nasiąkały deszczem. Nie chroniły też one w żadnym wypadku przed mocnym słońcem czy wiatrem. Dodatkowo miały jeszcze jedną wadę – tworzyły otwartą przestrzeń wypoczynkową, a my przecież ponad wszystko cenimy sobie prywatność, dlatego też chcemy, aby nasza przydomowa strefa relaksu, chroniła nas przed sąsiedzkimi spojrzeniami.

 

Era stylowych pergoli

Więc przyszła nowa era – stylowych pergoli, które stanowią już coraz częściej integralną część tarasu. Klienci przede wszystkim oczekują od nich, aby były praktyczne i funkcjonalne. I te wymogi świetnie spełnia pergola lamelowa, którą rekomendujemy zawsze z pełną odpowiedzialnością, a zwłaszcza teraz, kiedy lato jest coraz dłuższe i coraz bardziej gorące.

Pergola lamelowa ochroni nas przed warunkami atmosferycznymi, umożliwi wpuszczanie na nasz taras dowolnej ilości światła i swobodnie odprowadzi wodę podczas deszczu. Co więcej, jest przystosowana do obciążeń śniegiem, nawet przy silnym parciu wiatru.

 

Kropka nad i

Więc żeby nie być gołosłownym, prezentujemy Wam kolejną naszą realizację – oto przed Państwem pergola lamelowa z wbudowanym oświetleniem punktowym w lamelach oraz bocznymi screenami. Takie rozwiązanie umożliwia płynne zmienianie natężenia światła, dzięki czemu możemy dostosowywać go do naszych potrzeb.

I chociaż głównie mówimy o funkcjonalnościach, nie nie ukrywajmy, że istotną rolę pełni także wygląd, dlatego tutaj postawiliśmy na klasyczną nowoczesną kolorystykę: konstrukcja z nogami antracyt RAL 7016 struktura, dach RAL 9010 biały mat, screeny w kolorze białym z tkaniną o przejrzystości 5%.

A żeby postawić kropkę nad i, to całość jest sterowana radiowo za pomocą jednego wspólnego pilota. Brzmi dobrze? Uwierzcie, że nasi Klienci też byli zadowoleni.

 

Przygotuj się na długie lato

Coraz częściej mówi się o tym, że to koniec czterech pór roku w Polsce i że teraz przed nami długie i ciepłe sezony letnie oraz szare i deszczowe zimy z epizodami śniegu i mrozów.

Jeśli więc wierzyć klimatologom, to już teraz warto zacząć myśleć o stworzeniu dla siebie i domowników komfortowego miejsca do wypoczynku, gdzie nie tylko nie będą sięgać spojrzenia sąsiadów, ale i gorące promienie słoneczne.

 

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli