Nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek o prostej bryle z elewacją będącą połączeniem bieli i szarości. Duże szklane drzwi salonu wychodziły na niezadaszony taras, który w założeniu miał być przedłużeniem pokoju dziennego.

Właściciele budynku zlecili nam wykonania tekstylnego zadaszenia na drewnianej, ażurowej konstrukcji. Klienci zdecydowali się na wykorzystanie tego naturalnego materiału ze względu na jego niepowtarzalne walory estetyczne. Zadaniem firmy Wiolla było wkomponowanie wszystkich elementów systemowych pergoli (prowadnic, kaset itp.) w drewnianą konstrukcję w sposób jak najmniej inwazyjny.

Wykonanie pergoli na bazie istniejącego, drewnianego stelaża to częste zlecenie, z którym zgłaszają się do nas Klienci.

Inwestorzy początkowo sądzili, że wykonana z naturalnych materiałów, ale nie zadaszona konstrukcja będzie wystarczającą osłoną ich tarasu. Życie szybko zweryfikowało to założenie i zaczęli poszukiwać rozwiązania, które skutecznie ochroni ich przed słońcem, wiatrem i deszczem.

Niekiedy Klienci zmuszeni są prosić nas o wsparcie, bo deweloper zaproponował im niekompletną konstrukcję. W założeniu taras osłonięty — czy może raczej ozdobiony drewnianą, ażurową konstrukcją — ma być przedłużeniem salonu. Jednak brak zadaszenia czyni go mało funkcjonalnym. W praktyce domownicy nie traktują tarasu jako przedłużenia salonu. Nic nie chroni ich przed palącym słońcem i lekkim deszczem, więc w letnie upalne dni niechętnie wychodzą na zewnątrz.

Firma Wiolla swoim Klientom zaproponowała pergolę rzymską Top Light. System ten jest doskonałym uzupełnieniem dla ażurowych, drewnianych konstrukcji. Dach z tkaniny akrylowej lub PCV zapewnia skuteczną ochronę tarasu przed nagrzaniem i umożliwia kontrolę ilości światła. Niewielkie pochylenie fałd materiału pozwala łatwo odprowadzić wodę opadową. Na drewnianej, ażurowej konstrukcji z łatwością można zainstalować osłony boczne w postaci rolet screen lub zasłon.

Prezentowana realizacja była przez nas konsultowana i prowadzona od samego początku. Efektem jest wyrafinowana, doskonale wpisująca się w estetykę budynku konstrukcja. Kolorystyka tkanin na dachu i rolach swoim odcieniem nawiązuje do elewacji domu. Konstrukcja wykonana z naturalnego materiału ma barwę stolarki okiennej, a ażurowe elementy imitują drewniane okiennice. Całość tworzy wyrafinowaną, ekologiczną, doskonale pasującą do budynku pergolę.

Podsumowując: pergola rzymska Top Light w wersji „sam dach” to znakomite rozwiązanie dla tych, którzy kochają wszystko, co klasyczne, ekologiczne, drewniane, delikatne i ciepłe, ale w przestrzeni swojego tarasu chcą warunków na wskroś komfortowych – pragną ochrony przed deszczem, przed nadmiarem światła oraz przed upałem.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Jarosław Żak

Najlepiej czuje się w montażach wewnętrznych i zewnętrznych osłon okiennych oraz osłon tarasowych. Jego specjalnością są konstrukcje przy użyciu markiz oraz pergoli.

Dąży do tego, by zastosowane przez niego rozwiązania wiernie służyły jego klientom gwarantując wygodę i zadowolenie. Ceni klientów, którzy pozwalają mu się wykazać i tworzyć rozwiązania pozornie niemożliwe, które często okazują się inspiracją do zmian. Tak jak w przypadku klienta, dla którego pokonał 4000 km, by zbudować pergolę lamelową. Dzisiaj jest ona sztandarowym produktem w jego firmie. W pracy z klientem słucha i podąża za jego potrzebami, dzięki temu może pochwalić się świetnymi relacjami trwającymi od lat.

Firma WIOLLA, którą tworzy, w 2018 roku będzie świętować 25-lecie swojej działalności. Jak przekonuje Jarosław Żak – to imponujący staż, tym bardziej, kiedy ma się za sobą sporo satysfakcjonujących realizacji, a tym samym szerokie grono zadowolonych klientów.

W Grupie TOP docenia istotne wsparcie wynikające z wymiany pomysłów w gronie najlepszych ekspertów w kraju oraz realizację wspólnych akcji. To fundamentalny element w realizacji każdego celu, postawionego w tej organizacji.

W wolnym czasie możemy spotkać go na stoku narciarskim, gdzie z zapałem doskonali swoją technikę jazdy.