Oranżeria, szklana pergola, ogród zimowy, oaza ze szkła – konstrukcję stworzoną przez Mag Pergole można określać na wiele sposobów. Jednak to nie nazwa jest najważniejsza, ale możliwości, które stwarza ten pawilon. Pod pergolą Top Glass można odpoczywać niezależnie od warunków pogodowych, a zastosowane rozwiązania pozwalają swobodnie kształtować przestrzeń tarasu.

Pergola dla parterowego domu

W domu parterowym o piaskowym kolorze, z jasnobrązowymi kolumnami i ciemnobrązowym dachem, nasi eksperci stworzyli unikatową konstrukcję. Bryłę budowli uzupełniał taras na niewielkiej podmurówce z podłogą imitującą drewno oraz zadaszeniem z tego naturalnego materiału. Szklana pergola została tak zaprojektowana, aby stylem i kolorem pasowała do elewacji budynku. 

Zamiast prostej, drewnianej konstrukcji

Klient uznał, że dotychczasowa drewniana konstrukcja nie spełnia jego wymagań — chciał osłony, która będzie doskonale chroniła nie tylko przed słońcem, ale także wiatrem, deszczem i chłodem. Całość musiała doskonale współgrać z designem budynku. 

Top Glass, czyli szklana pergola

Inwestor poszukiwał w pełni zabudowanej, szklanej pergoli — rozwiązaniem, które doskonale spełniało jego oczekiwania, okazała się pergola Top Glass. 

Trójwymiarowe modelowanie

Kwestie funkcjonalności i estetyki to dwa największe wyzwania, jakie Klient postawił przed specjalistami z Mag Pergole. Aby im sprostać, korzystając z modelowania 3D, stworzyliśmy szczegółowy projekt pergoli.

Elastyczne rozwiązanie

W efekcie naszych prac, na tarasie parterowego domu w miejscu drewnianej konstrukcji, powstał wyjątkowy pawilon. Jego przestrzeń można kształtować według upodobań i potrzeb oraz dostosowywać do aktualnych warunków pogodowych.

Oaza ze szkła, czyli idealny odpoczynek niezależnie od pory roku

Szklana pergola to rozwiązanie, które niemal o każdej porze roku gwarantuje wspaniały relaks na tarasie. Rozsuwane, szklane ściany pozwalają cieszyć się świeżym powietrzem w ciepłe dni. Jednocześnie podczas deszczu, wiatru czy chłodu chronią wnętrze tarasu, nie zasłaniając przy tym widoku na wspaniały ogród.

Boki konstrukcji przesłaniają pionowe rolety Top Screen, a dach stworzony jest z bezpiecznego szkła, pod którym znajduje się roleta z chroniącej przed słońcem akrylowej tkaniny. Dzięki nim możliwa jest regulacja ilości słońca padającego na taras. W zależności od pory dnia jedne przesłony mogą być opuszczone, inne – podniesione, wszystkie ekrany można też jednocześnie rozwinąć lub zrolować. Sterowanie osłonami odbywa się przy pomocy pilota. Ekrany na ścianach bocznych zapewniają przyjemny cień w upalne dni oraz kameralną atmosferę o każdej porze roku.

Wiosenne i jesienne dnie bywają chłodne, toteż dla zapewnienia komfortu przebywania na tarasie w zimniejszym czasie, wyposażyliśmy go w promienniki ciepła. Urządzenia sprawdzą się też doskonale w chłodniejsze, letnie wieczory i noce.

Marzysz o budowli w stylu pałacowych oranżerii? Chcesz stworzyć ogród zimowy na swoim tarasie? A może zależy Ci na możliwości kształtowania przestrzeni w oazie ze szkła? Skontaktuj się z nami, a stworzymy dla Ciebie niepowtarzalną, spersonalizowaną szklaną pergolę.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Tomasz Grzegorz

Urodzony przywódca, ekspert w zarządzaniu zespołem, entuzjasta systemów informatycznych usprawniających procesy w przedsiębiorstwie. W swojej codziennej pracy docenia siłę marketingu internetowego, wizualizacji czy grafiki 3D, po które chętnie sięga, by rozwijać biznes, który prowadzi już od 2005 roku.

Jeden z pomysłodawców i założycieli Grupy TOP, przewodzi spółce od początku jej istnienia.

W pracy może pochwalić się nie tylko wybitnymi realizacjami, ale także zgranym i skutecznym zespołem, który jest istotnym kapitałem jego firmy. Cieszą go wyzwania i możliwość tworzenia z najlepszymi specjalistami w branży. Na pytanie o najlepszą realizację chętnie wymienia tę, opartą na współpracy z Piotrem Żmidzińskim, charakterystyczną kompozycję architektoniczną z wykorzystaniem osłony tarasowej tzw. żagla tarasowego. Chętnie podejmuje wspólne inicjatywy tj. Podaruj Dzieciom Wakacje albo Dni Otwartych Markiz.

Zwolennik wybitnych projektów, chętnie sięga po innowacje i z powodzeniem wykorzystuje je w swoich realizacjach, najbliższe jego sercu są dachy szklane z ruchomą przesłoną.

Grupa TOP to dla niego forum wymiany myśli i doświadczeń, a także platforma do rozwoju biznesu i realizowania wspólnych projektów. Szanuje i docenia ogromny potencjał, jaki tkwi w tworzeniu wartości dla klienta, w postaci jakości marki i oferowanych przez nią produktów.

Jego pasją jest lotnictwo, posiada licencję pilota turystycznego, więc w wolnym czasie chętnie buja w przestworzach. W biznesie jednak, nie buja w obłokach 😉 A gdy już wyląduje… z pewnością spotkamy go na stoku narciarskim lub w zaciszu swojego domu z dobrą książką, najlepiej z zakresu przywództwa i zarządzania, choć w jego bibliotece znajdzie się także ciekawy reportaż lub biografia.