Realizacja, do której wracamy z dużą przyjemnością, miała miejsce na Słowacji. Przygoda z nią rozpoczęła się jeszcze pod koniec 2018 roku, kiedy to słowacki inwestor – właściciel hotelu oraz restauracji – zwrócił się do nas z prośbą o zaaranżowanie przesłony tarasowej nad ogródkiem restauracyjnym. Oczywiście chętnie podjęliśmy się realizacji tego zadania.

Współpracę z Klientem rozpoczynamy od poznania jego potrzeb. Cele, które zostały nam postawione, to zaproponowanie rozwiązań, które umożliwią rezerwowanie stolików niezależnie od panujących warunków atmosferycznych oraz zabezpieczenie przed przeciągiem, który powstawał między dwoma budynkami. Dla inwestora istotna była również możliwość doświetlenia oranżerii. Jednym słowem, chodziło o to, aby maksymalnie zwiększyć komfort gości przebywających w ogródku restauracyjnym i umożliwić im cieszenie się przepięknym widokiem na Sulovskie Skały niezależnie od pogody.

Każda realizacja niesie ze sobą jakieś wyzwania, tak było także i w tym przypadku. Podstawowym założeniem było znalezienie przesłony stabilnej oraz w pełni składanej, która w sposób trwały nie zacieniałaby przeszklonej oranżerii, z której wychodzi się na ogródek. Koniecznym było uwzględnienie także takich uwarunkowań jak nieregularny kształt ogródka oraz duże nierówności terenu, a sama realizacja musiała zakładać również wykonanie instalacji wolnostojącej.

Naszym faworytem od początku była segmentowa pergola TOP SINTESI firmy Hella. O jej wyborze zadecydowało kilka czynników – przede wszystkim estetyka i solidność austriackiej pergoli, możliwość wykonania siedmiometrowego wysięgu oraz bogata oferta kolorystyczna w zakresie tkanin oraz obudowy. Przebywając pod tą pergolą, goście restauracji mają wrażenie, że zostają przeniesieni w śródziemnomorskie klimaty. Piękny wygląd i praktyczne rozwiązania tworzą idealne miejsce do relaksu i wypoczynku, jednocześnie chroniąc przed niesprzyjającą pogodą czy gorącym słońcem.

Ekspertom z firmy Wiolla udało się zrealizować wszystkie pierwotnie stawiane cele. Pergola skutecznie zacieniła ogródek oraz zabezpieczyła przestrzeń przed deszczem i wiatrem. Dzięki temu goście restauracji mogą rezerwować stoliki niezależnie od warunków atmosferycznych. Mobilny dach pomógł doświetlić oranżerię w pochmurne dni, a szklane przesuwne szkło zabezpieczyło przeciąg, który powstawał między dwoma budynkami.

Realizacja w „Penzion Royal” w miejscowości Bytca była jedną z najsympatyczniejszych w historii naszej firmy. Gościnna atmosfera pensjonatu, przepiękny widok na Sulovskie Skały oraz znakomite czapowane pivko po pracy sprawiły, że ten montaż wciąż wspominamy z uśmiechem na twarzy.
Jeśli jesteś właścicielem obiektu wypoczynkowego lub gastronomicznego i zależy Ci, żeby zapewnić komfort wypoczynku swoich gości – skontaktuj się z nami. Możesz nie tylko zyskać dodatkową przestrzeń, ale przede wszystkim stworzyć wyjątkowe miejsce o niezwykłym charakterze. Gwarantujemy, że zaspokoi ono potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Jarosław Żak

Najlepiej czuje się w montażach wewnętrznych i zewnętrznych osłon okiennych oraz osłon tarasowych. Jego specjalnością są konstrukcje przy użyciu markiz oraz pergoli.

Dąży do tego, by zastosowane przez niego rozwiązania wiernie służyły jego klientom gwarantując wygodę i zadowolenie. Ceni klientów, którzy pozwalają mu się wykazać i tworzyć rozwiązania pozornie niemożliwe, które często okazują się inspiracją do zmian. Tak jak w przypadku klienta, dla którego pokonał 4000 km, by zbudować pergolę lamelową. Dzisiaj jest ona sztandarowym produktem w jego firmie. W pracy z klientem słucha i podąża za jego potrzebami, dzięki temu może pochwalić się świetnymi relacjami trwającymi od lat.

Firma WIOLLA, którą tworzy, w 2018 roku będzie świętować 25-lecie swojej działalności. Jak przekonuje Jarosław Żak – to imponujący staż, tym bardziej, kiedy ma się za sobą sporo satysfakcjonujących realizacji, a tym samym szerokie grono zadowolonych klientów.

W Grupie TOP docenia istotne wsparcie wynikające z wymiany pomysłów w gronie najlepszych ekspertów w kraju oraz realizację wspólnych akcji. To fundamentalny element w realizacji każdego celu, postawionego w tej organizacji.

W wolnym czasie możemy spotkać go na stoku narciarskim, gdzie z zapałem doskonali swoją technikę jazdy.