Niejednokrotnie podczas spotkań z Klientem jest tak, że wystarczy jedno spojrzenie na budynek, aby wiedzieć, jakie wymagania będzie musiała spełniać zlecona nam realizacja. Tak było i w tym przypadku. Gdy zostaliśmy zaproszeni na taras Inwestora, wiedzieliśmy od razu, że wybrane zadaszenie będzie musiało idealnie wpasować się w charakter tego pięknego budynku.

Z góry odrzuciliśmy więc wszystkie konstrukcje, które posiadają skosy. Wybór musiał odbyć się więc między pergolą TOP Prima, a pergolą TOP Q.Bus. W obydwu tych pergolach profile łączą się bowiem ze sobą pod kątem prostym. Po rzeczowej i sympatycznej rozmowie z Inwestorem i określeniu jego oczekiwań, wybór padł na tę drugą opcję. Poszukiwał on rozwiązania, które ochroni go w ciągu dnia przed nadmiernym nagrzewaniem się tarasu oraz zabezpieczy przed delikatnym deszczem. Bardzo istotne było dla niego, aby posiadać przestrzeń, w której może komfortowo spędzać czas z rodziną.

Nowoczesna aluminiowa pergola tarasowa, jaką bez wątpienia jest TOP Q.Bus, okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Otrzymaliśmy delikatną w odbiorze i świetnie wpisującą się w bryłę budynku konstrukcję, której tekstylny dach zwija się do kasety, więc tkanina nawet po wielu latach nadal będzie zadbana. W trakcie opadów całe zadaszenie jest pochylane o około 90 cm za pomocą markizy przedniej, by odprowadzić deszcz.

Aby umożliwić Klientowi jak najczęstsze spędzanie czasu pod pergolą, zamontowaliśmy pod nią również promiennik podczerwieni, który uprzyjemnia czas i ogrzewa w chłodniejsze dni. Jak można zobaczyć na zdjęciach, szczególnie tych z powietrza, Inwestor jest osobą dbającą o wszystkie detale, które go otaczają. Podczas naszego ostatniego spotkania powiedział: „Piotrek, to właśnie detale są najważniejsze w życiu i trzeba o nie dbać. Tak w życiu i rodzinie, jak i w domu czy na tarasie”. Ja zgodziłem się z nim całkowicie, bo detale to coś, do czego zawsze przywiązujemy ogromną wagę.

To jednak nie koniec naszej przygody z tą realizacją. Już wkrótce od strony zachodniej zostanie zainstalowana dodatkowa osłona boczna w postaci bardzo nietypowej i bardzo rzadko spotykanej. Śledźcie nasz blog na bieżąco, bo na pewno pojawią się tutaj zdjęcia z dalszego etapu prac.

Jeśli dla Ciebie również ważne są detale i zależy Ci na tym, aby pergola idealnie wpisywała się w charakter budynku i otoczenia, napisz do nas!

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Piotr Żmidziński

Ekspert w zakresie montaży osłon tarasowych, w skład których wchodzą: żagle przeciwsłoneczne, pergole tarasowe czy markizy. Swoją karierę buduje i rozwija od 11 lat w rodzinnej firmie, która może pochwalić się 30-letnią tradycją.

Grupa TOP oznacza dla niego wyznacznik jakości oraz profesjonalnego podejścia do biznesu. Wymiana wiedzy i doświadczenia to wartości, które docenia na równi z możliwością poznawania interesujących osób z branży. W codziennej pracy lubi klientów, którzy dają mu wolną rękę do stworzenia czegoś unikatowego i funkcjonalnego, co z powodzeniem będzie służyło przez lata.

Prywatnie dumny zawodnik drużyny piłkarskiej KS Tkaczów oraz entuzjasta żeglowania na sportowych katamaranach. Nie pije kawy pod żadną postacią, bo… energię czerpie z ciekawych i ekscytujących przedsięwzięć. Zaraża pozytywną energią, zaangażowaniem i kreatywnością, co sprzyja budowaniu świetnych relacji z klientami.