Do grona naszych realizacji dołączyła pergola zamontowana w nowoczesnym domu jednorodzinnym w Poznaniu. Klientowi zależało przede wszystkim na stworzeniu dodatkowej przestrzeni na tarasie, tak aby można było korzystać z niego od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Przeszkodą był nie tylko deszcz czy wiatr, ale również fakt, że taras położony jest od strony południowo-zachodniej. W ciepłe dni było tam naprawdę gorąco, więc spędzanie na nim czasu bez zadaszenia było niemożliwe.

Jak zwykle więc zadaliśmy sobie pytanie, jaka forma zadaszenia będzie w tym przypadku najbardziej odpowiednia. Po wspólnych dyskusjach z Klientem oraz dwóch wizjach lokalnych, wybór padł na pergolę lamelową. Klientów przekonał fakt, że pergola bioklimatyczna dzięki swojej prostej i nowoczesnej formie, idealnie wpisze się w architekturę budynku, a jej funkcjonalność i możliwość rozbudowy będą stwarzały szansę na zaplanowanie przestrzeni na tarasie. W swojej koncepcji założyliśmy, aby pergola została częściowo zainstalowana do bryły budynku, a częściowo wpisana w betonowy element wykańczający taras.

W tym przypadku to kwestie pomiarowe stanowiły dla nas największe wyzwanie. Pergola w znacznej części miała być zamontowana po swoim obwodzie do istniejącej już elewacji, dlatego też szczegółowość i dokładność pomiarów była tutaj absolutnie kluczowa. Łączenie dwóch dachów musiało wypaść idealnie w miejscu, w którym noga nie będzie wchodziła w przejście na dalszą część ogrodu, a będzie licowała z krawędzią domu. Jak zawsze w takiej sytuacji, dołożyliśmy wszystkich starań, aby wszystko zostało zrealizowane tak, jak to było zaplanowane.

Tak jak wspomnieliśmy, modelem pergoli, na który zdecydował się Klient, była pergola Top Prima, składająca się dwóch niezależnych dachów. Pergola w znacznej części zamontowana została do elewacji budynku oraz do lanego betonu, który powstał na części tarasu. Dzięki takiemu usytuowaniu tarasu i pergoli można było podzielić przestrzeń na dwie części – wypoczynkową (część bliżej ściany betonowej) oraz użytkową (po przeciwnej stronie).

Pergola została polakierowana w atrakcyjną wizualnie i modną kompilację antracytu oraz jasnych lameli. Plusem realizacji był również jej podział na dwa niezależne dachy, a co za tym idzie – dwa silniki. Takie rozwiązanie umożliwiło na przykład zamknięcie dachu z wypoczynkiem, przy jednoczesnym doświetleniu salonu poprzez uchylenie części przesłaniającej okno tarasowe. W dalszej części inwestycji przewidzieliśmy natomiast instalacje na pergoli bocznych ścian w postaci pionowych rolet screenowych typu ZIP.

Jeśli mielibyśmy krótko podsumować, jakie są największe korzyści wynikające z zainstalowanego systemu, to jest to nie tylko powiększenie się użytecznej przestrzeni tarasu, ale przede wszystkim możliwość korzystania z niego w ogóle. Pergola lamelowa stworzyła dodatkową przestrzeń do komfortowego spędzania wolnego czasu.

Do tej pory ogromne nasłonecznienie skutecznie to uniemożliwiało. Dzięki zastosowaniu systemu pergoli Top Prima, Klient może teraz swobodnie korzystać z tarasu w słoneczne dni, a także nie musi uciekać i „chować” imprezy podczas opadów deszczu, ponieważ nasza pergola ochroni taras przed wszystkimi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także pomoże w zachowaniu prywatności.

Jeśli chciałbyś poznać więcej zalet pergoli lamelowej lub masz w planach podobną realizację na swoim tarasie, skontaktuj się z nami!

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Wojciech Guzek

Ekspert w zakresie doradztwa i sprzedaży osłon przeciwsłonecznych, głównie markiz i pergoli. Od 9 lat z powodzeniem rozwija swój biznes, którego mocną stroną jest zawsze świeży pomysł i pewność jego wdrożenia.

Z powodzeniem zdobywa zaufanie klientów i tworzy wartościowe relacje, które zostają na lata.  Docenia wszechstronność swoich produktów i w pełni je wykorzystuje w codziennej pracy. Biegłość w zakresie mechanizmów i funkcjonalności markiz oraz pergoli pozwalają mu na idealne dopasowanie rozwiązań do potrzeb klienta oraz specyfiki danego miejsca. Prawdziwą satysfakcję z wykonanej pracy odczuwa widząc zadowolenie klienta. Daje mu to pewność, że jego misja została wykonana z powodzeniem.

Chętnie dzieli się wiedzą i czerpie z doświadczenia innych. Docenia efekt synergii i wzajemnego wsparcia, które istotnie przyczyniają się do sukcesu w danej branży, dlatego Grupa TOP jest dla niego ważnym ogniwem na drodze do rozwoju.

Prywatnie interesuje się wędkarstwem, gra w bilard, biega, jest zaangażowany na boisku piłki nożnej, lubi też przeczytać dobry kryminał. Ale to, co sprawia mu największą radość, to zabawa i czas spędzony z jego dziećmi, które skutecznie ładują akumulatory przed każdym nowym przedsięwzięciem.