Prezentując Wam nasze realizacje, zabieramy Was w podróże po całej Polsce. Dziś zatrzymamy się 50 kilometrów koło Poznania, w Grodzisku Wielkopolskim. To tam nasi eksperci z firmy Monolith wykreowali kolejną całoroczną przestrzeń, umożliwiającą komfortowy wypoczynek. Marzeniem Klientki było to, aby mogła korzystać z niej w dowolnym momencie roku. A my jesteśmy specjalistami od spełniania marzeń!

Nietypowa bryła domu – jak znaleźć rozwiązanie?

System musiał stabilny i wytrzymały – chronić przed wiatrem, deszczem, słońcem, śniegiem, zimnem. Przyglądając się nietypowej bryle domu i niestandardowemu tarasowi, stwierdziliśmy wspólnie z Inwestorką, że aby osiągnąć wszystkie zamierzone elementy oraz w pełni zakryć/zadaszyć przestrzeń, która była wymagana do zakrycia, propozycja mogła być tylko jedna – pergola lamelowa. Powstała ona jako zabudowa tarasu przy domku jednorodzinnym. Została częściowo zainstalowana do bryły budynku, a częściowo osadzona na kolumnach, czyli słupach konstrukcyjnych.

Idealnie zamknięta przestrzeń

Przez swój nietypowy kształt i potrzebę zasłonięcia przestrzeni z każdej strony tarasu oraz problemy z krzywizną ścian okazało się, że aby stworzyć idealnie zamkniętą przestrzeń, musieliśmy się mocno nagimnastykować. A ponieważ terminy goniły równocześnie z uruchomieniem pergoli na produkcji, musieliśmy uruchomić szyby przesuwne, które miały być zamontowane z każdej strony pergoli. Razem z montażystami kilkukrotnie jeździliśmy do Klienta, aby mieć stuprocentową pewność, że nasze pomiary na pewno będą właściwe i wszystko uda się zrealizować zgodnie z naszymi założeniami.

Co “potrafi” Top Prima?

Wróćmy jednak na chwilę jeszcze do samego wyboru naszej Klientki – pergoli lamelowej Top Prima. Dzięki elastyczności produktu możemy zaadaptować ją do naprawdę nieregularnych kształtów, a dzięki prostej formie możemy nadbudowywać, dobudowywać, przebudowywać cały system. Realizacja składa się z dwóch niezależnych dachów lamelowych, które częściowo osadzone są na elewacji, częściowo na własnych nogach, a częściowo są spięte ze sobą. Każdy dach ma swój własny silnik i działa niezależnie. Pergole wyposażone są w 5 kompletów szyb przesuwnych bezramowych oraz zasłony zewnętrzne zamontowane na specjalnie wykonanych przez nas karniszach. Całość prezentuje się naprawdę świetnie, zresztą sami możecie ocenić zdjęcia z naszej realizacji!

Jak nie dać się zamknąć w domu?

Udało nam się stworzyć dodatkowe, w pełni funkcjonalne pomieszczanie i tym samym uzyskać zamierzony efekt, z którego w pełni zadowoleni byliśmy my i Klient. Zastosowane rozwiązania umożliwiają korzystanie z tarasu bez względu na porę roku:

  • latem otwieramy szyby, uchylamy lekko lamele i zasuwamy zasłony
  • wiosną i jesienią przymykamy szyby, zamykamy lamele i uruchamiamy promienniki
  • zimą zamykamy szyb i dach, uruchamiamy promienniki i piecyki

Jeśli Wy również nie chcecie dać zamknąć się w domu, wygrywając bitwę z warunkami atmosferycznymi, koniecznie się z nami skontaktujcie!

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Wojciech Guzek

Ekspert w zakresie doradztwa i sprzedaży osłon przeciwsłonecznych, głównie markiz i pergoli. Od 9 lat z powodzeniem rozwija swój biznes, którego mocną stroną jest zawsze świeży pomysł i pewność jego wdrożenia.

Z powodzeniem zdobywa zaufanie klientów i tworzy wartościowe relacje, które zostają na lata.  Docenia wszechstronność swoich produktów i w pełni je wykorzystuje w codziennej pracy. Biegłość w zakresie mechanizmów i funkcjonalności markiz oraz pergoli pozwalają mu na idealne dopasowanie rozwiązań do potrzeb klienta oraz specyfiki danego miejsca. Prawdziwą satysfakcję z wykonanej pracy odczuwa widząc zadowolenie klienta. Daje mu to pewność, że jego misja została wykonana z powodzeniem.

Chętnie dzieli się wiedzą i czerpie z doświadczenia innych. Docenia efekt synergii i wzajemnego wsparcia, które istotnie przyczyniają się do sukcesu w danej branży, dlatego Grupa TOP jest dla niego ważnym ogniwem na drodze do rozwoju.

Prywatnie interesuje się wędkarstwem, gra w bilard, biega, jest zaangażowany na boisku piłki nożnej, lubi też przeczytać dobry kryminał. Ale to, co sprawia mu największą radość, to zabawa i czas spędzony z jego dziećmi, które skutecznie ładują akumulatory przed każdym nowym przedsięwzięciem.