Nasza kolejna historia rozpoczyna się na nowoczesnym osiedlu, na którym powstał nowoczesny budynek z przestronnym ogrodem i świetnie zaprojektowaną strefą wypoczynku. Kiedy zostaliśmy poproszeni o zagospodarowanie tej strefy, z przyjemnością wzięliśmy się do pracy.

Przestrzeń pełna harmonii

Dla Klienta istotne było stworzenie komfortowej przestrzeni, która harmonijnie nawiązałaby do salonu, podcienia i drewnianego tarasu. Miejsce miało zapewnić prywatność, osłonić przed wietrzną pogodą i zapewnić wygodne przebywanie także w chłodne i deszczowe dni.

Na pewno znacie z doświadczenia takie sytuacje, kiedy warunki atmosferyczne przerywają miłe spotkanie rodzinne czy błogi wieczór z książką i ze względu na złą pogodę trzeba przenieść się z ogrodu do salonu. Naszym zadaniem było rozwiązanie tego problemu.

Akcja: realizacja!

Z uwagi na kształt podcienia i górnego tarasu do bryły budynku Pani architekt zaproponowała pergolę lamelową, o nowoczesnej bryle i prostych kątach. W pełni podzieliliśmy tę wizję i uzupełniliśmy projekt o nasze przemyślenia. Ze strony zachodniej zaproponowaliśmy roletę Top screen, przesłaniającą zachodzące słońce. Ze strony południowej zastosowaliśmy przesuwne panele drewniane w aluminiowej ramie (6 Paneli). Dwa boki pozostały otwarte, zapewniając swobodną komunikację na dużym tarasie. Dla całości zaprojektowano ogrzewanie, które pozwala korzystać z przestrzeni również przy mniej przyjaznej pogodzie oraz oświetlenie, tworzące niepowtarzalny klimat.

Duża ilość automatyki wymusiła ułożenie blisko 400 metrów przewodów, skrzętnie ukrytych w profilach i pod ziemią. Dzięki sprawnej koordynacji prac z innymi wykonawcami pergola jest wyjątkowo estetyczna i wykonana z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Nie ma dla nas nic ważniejszego niż zadowolenie Klienta, a właśnie z relacji Klienta wiemy, że pergola świetnie spełnia swoje zadanie i jest często wykorzystywana przez domowników. Jeśli Ty również chcesz zwiększyć swoją powierzchnię rekreacyjną, skontaktuj się z nami! Pergola, to nie tylko element dekoracyjny, a przede wszystkim dodatkowe miejsce, gdzie będziesz mógł spędzić czas z rodziną lub znajomymi. Sprawdź i przekonaj się, że nie ma przyjemniejszego scenariusza po ciężkim dniu niż wrócić do domu i zrelaksować się na tarasie w bliskim otoczeniu zieleni.

Jeśli Wy również nie chcecie dać zamknąć się w domu, wygrywając bitwę z warunkami atmosferycznymi, koniecznie się z nami skontaktujcie!

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Tomasz Grzegorz

Urodzony przywódca, ekspert w zarządzaniu zespołem, entuzjasta systemów informatycznych usprawniających procesy w przedsiębiorstwie. W swojej codziennej pracy docenia siłę marketingu internetowego, wizualizacji czy grafiki 3D, po które chętnie sięga, by rozwijać biznes, który prowadzi już od 2005 roku.

Jeden z pomysłodawców i założycieli Grupy TOP, przewodzi spółce od początku jej istnienia.

W pracy może pochwalić się nie tylko wybitnymi realizacjami, ale także zgranym i skutecznym zespołem, który jest istotnym kapitałem jego firmy. Cieszą go wyzwania i możliwość tworzenia z najlepszymi specjalistami w branży. Na pytanie o najlepszą realizację chętnie wymienia tę, opartą na współpracy z Piotrem Żmidzińskim, charakterystyczną kompozycję architektoniczną z wykorzystaniem osłony tarasowej tzw. żagla tarasowego. Chętnie podejmuje wspólne inicjatywy tj. Podaruj Dzieciom Wakacje albo Dni Otwartych Markiz.

Zwolennik wybitnych projektów, chętnie sięga po innowacje i z powodzeniem wykorzystuje je w swoich realizacjach, najbliższe jego sercu są dachy szklane z ruchomą przesłoną.

Grupa TOP to dla niego forum wymiany myśli i doświadczeń, a także platforma do rozwoju biznesu i realizowania wspólnych projektów. Szanuje i docenia ogromny potencjał, jaki tkwi w tworzeniu wartości dla klienta, w postaci jakości marki i oferowanych przez nią produktów.

Jego pasją jest lotnictwo, posiada licencję pilota turystycznego, więc w wolnym czasie chętnie buja w przestworzach. W biznesie jednak, nie buja w obłokach 😉 A gdy już wyląduje… z pewnością spotkamy go na stoku narciarskim lub w zaciszu swojego domu z dobrą książką, najlepiej z zakresu przywództwa i zarządzania, choć w jego bibliotece znajdzie się także ciekawy reportaż lub biografia.