Nasza kolejna realizacja miała miejsce na Śląsku. Tym razem zgłosił się do nas Klient, który pragnął zadaszyć wyremontowany taras w istniejącym, zmodernizowanym budynku. Z racji wspomnianej lokalizacji, do czynienia mieliśmy z tradycyjnym śląskim budownictwem i gęstą zabudową. Klient z uwagi na podwyższenie tarasu i jego zachodnią ekspozycję, do tej pory nie mógł korzystać z niego w taki sposób, jaki oczekiwał.

Zależało mu na tym, aby stworzyć przestrzeń do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Z jednej strony problem stanowiło niskie, zachodzące słońce, które przeszkadzało w wypoczynku, z drugiej dla Klienta było istotne, aby część tarasu pozostała nieosłonięta, aby najmłodsi domownicy mogli spędzać czas w wodzie, korzystając ze słońca. Szukając złotego środka, zaproponowaliśmy pergolę wraz z zamknięciem pionowym.

I tym razem przyszło nam się zmierzyć z kilkoma trudnościami. Główną przeszkodą była nisko opadająca krawędź dachu, która wykluczała użycie większości rozwiązań. Jednocześnie z troski przed naruszeniem izolacji wodnej tarasu uzgodniliśmy z Klientem, że żadne mocowania nie będą wykonywane w podłodze tarasu, stanowiącej strop dolnej kondygnacji.

Powyższe ograniczenia spowodowały, iż zadaszenie musiało zostać poprowadzone stosunkowo nisko. Wymagana była konstrukcja, która nie przeniesie dużych obciążeń na dach ani ścianki boczne, ponieważ nie były one projektowane do mocowania cięższych konstrukcji.

W takiej sytuacji zaproponowaliśmy lekką pergolę TOP Light wraz z ręczną przednią roletą. Zaplanowane zostało mocowanie do krokwi dachu przy budynku oraz do ścianek otaczających taras, bez ingerencji w izolację. Dla lepszego zrozumienia sytuacji, ekspert firmy MAG Techniki Osłonowe wykonał model 3D, przedstawiając analizę cienia, na podstawie której zarekomendował niezbędne przesłony. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe było opracowanie czytelnego modelu i przekazanie wiedzy w przystępny sposób.

Klient przystał na naszą propozycję. Dodatkowo uzgodniliśmy, że w późniejszym terminie wykonane zostaną boczne zasłony, chroniące przed południowym słońcem i pozwalające na łatwy dostęp do niezadaszonej części tarasu.

Efektem realizacji jest bardzo funkcjonalny taras, osłonięty zarówno przed wysokim południowym słońcem, jak również tym niskim zachodnim. Lekka konstrukcja nie obciążyła istniejącej konstrukcji dachu i wpasowała się w klimat miejsca. Jeśli i Ty chcesz zyskać dodatkową przestrzeń na spędzanie wspólnego czasu z rodziną – skontaktuj się z nami!

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Tomasz Grzegorz

Urodzony przywódca, ekspert w zarządzaniu zespołem, entuzjasta systemów informatycznych usprawniających procesy w przedsiębiorstwie. W swojej codziennej pracy docenia siłę marketingu internetowego, wizualizacji czy grafiki 3D, po które chętnie sięga, by rozwijać biznes, który prowadzi już od 2005 roku.

Jeden z pomysłodawców i założycieli Grupy TOP, przewodzi spółce od początku jej istnienia.

W pracy może pochwalić się nie tylko wybitnymi realizacjami, ale także zgranym i skutecznym zespołem, który jest istotnym kapitałem jego firmy. Cieszą go wyzwania i możliwość tworzenia z najlepszymi specjalistami w branży. Na pytanie o najlepszą realizację chętnie wymienia tę, opartą na współpracy z Piotrem Żmidzińskim, charakterystyczną kompozycję architektoniczną z wykorzystaniem osłony tarasowej tzw. żagla tarasowego. Chętnie podejmuje wspólne inicjatywy tj. Podaruj Dzieciom Wakacje albo Dni Otwartych Markiz.

Zwolennik wybitnych projektów, chętnie sięga po innowacje i z powodzeniem wykorzystuje je w swoich realizacjach, najbliższe jego sercu są dachy szklane z ruchomą przesłoną.

Grupa TOP to dla niego forum wymiany myśli i doświadczeń, a także platforma do rozwoju biznesu i realizowania wspólnych projektów. Szanuje i docenia ogromny potencjał, jaki tkwi w tworzeniu wartości dla klienta, w postaci jakości marki i oferowanych przez nią produktów.

Jego pasją jest lotnictwo, posiada licencję pilota turystycznego, więc w wolnym czasie chętnie buja w przestworzach. W biznesie jednak, nie buja w obłokach 😉 A gdy już wyląduje… z pewnością spotkamy go na stoku narciarskim lub w zaciszu swojego domu z dobrą książką, najlepiej z zakresu przywództwa i zarządzania, choć w jego bibliotece znajdzie się także ciekawy reportaż lub biografia.