Na jednej z posesji w Gdańsku Matemblewie wznosi się dom jednorodzinny, który łączy w sobie nowoczesne rozwiązania architektoniczne i estetykę klasycystycznego pałacu. Firma MAXI zrealizowała dla jego właścicieli zadaszenie, które chroni przed słońcem i doskonale wpisuje się w architekturę budynku, wspaniale komponując się z dekoracyjnymi gzymsami.

Minimalistyczny taras bez zadaszenia położony na poziomie podłoża oraz duże przeszklenia w salonie, miały otwierać pomieszczenie na ogród i sprawiać wrażenie, że jest on przedłużeniem pokoju dziennego. Jednak brak osłony przeciwsłonecznej sprawiał, że w ciepłe dni upał na tarasie stawał się nieznośny, a promienie słońca wpadające przez duże okna nagrzewały wnętrze salonu. Klient szukał rozwiązania, które pomogłoby mu uporać się z tym kłopotem i jednocześnie tworzyło kameralną przestrzeń do relaksu.

W przypadku tej realizacji nie było faworytów. Poszukiwaliśmy pergoli tarasowej, którą mogliśmy wyposażyć w osłony boczne typu ZIP. Wiele modeli spełniało to kryterium, więc wybór były duży. Rozważaliśmy między innymi pergolę segmentową klasyczną, segmentową horyzontalną, czy bioklimatyczne rozwiązanie TOP Prima. Klient od pierwszych chwil skłaniał się ku pergoli segmentowej bez pochyłu, ostatecznie najbardziej do gustu przypadło mu rozwiązanie Sintesi.

Inwestor postawił na pergolę w czystej bieli, która zachwycająco komponowała się z ozdobnymi elementami budynku. Konstrukcję wyposażyliśmy w dwie przesłony boczne TOP Screen z tkaniny wykonanej z włókna szklanego i PVC. Rolety stanowią doskonałą ochronę przed słońcem. W zależności od stopnia ich rozsunięcia, istnieje możliwość manipulowania ilością światła padającego na taras i okna salonu. Rozciągnięte rolety tworzą skuteczną zasłonę, dzięki której w pawilonie panuje intymna, odprężająca atmosfera. Komfort wypoczynku zwiększa promiennik kwarcowy o mocy 1500 W, dzięki któremu przebywania na tarasie nawet chłodniejsze wieczory, stają się prawdziwą przyjemnością.

Etapy konsultacji i projektowania przebiegły szybko i bezproblemowo. Wyzwaniem okazał się montaż, który utrudniały zainstalowane w nadprożu rolety oraz izolacja balkonu. Te elementy wymagały od nas szczególnej uwagę podczas prowadzenia prac. Wszelkie przeszkody pokonaliśmy, dzięki zastosowaniu niestandardowych kątowników z blachy nierdzewnej. To rozwiązanie umożliwiło montaż pergoli do nadproża z żelbetu, dzięki czemu powstała solidna i stabilna konstrukcja.

Zadaszenie stworzone przez firmę MAXI pozwoli Inwestorowi spędzać sielankowe chwile na świeżym powietrzu bez względu na pogodę. Pergola nie tylko ochroni go przed skwarem, ale także zabezpieczy przed mżawką i wiatrem. Pawilon tworzy przytulne zacisze do odpoczynku po ciężkim dniu oraz idealną przestrzeń do spotkań z bliskimi. Borykasz się z podobnymi kłopotami jak nasz Inwestor z Gdańska? Jesteśmy do Twojej dyspozycji – skontaktuj się z nami i już nigdy nie uciekaj przed upałem ze swojego tarasu.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Roman Grzenia

Profesjonalista w obszarze montaży z wykorzystaniem pergoli i żaluzji fasadowych. Od 17 lat spełnia się w branży technik osłonowych, co daje mu satysfakcję, a tym samym napędza do dalszego rozwoju. Jest dumny z zagranicznej realizacji na osiedlu mieszkaniowym w Hamburgu, podczas której zaopatrzył obiekty w 650 sztuk żaluzji fasadowych.

Chętnie sięga po rozwiązania ambitne i funkcjonalne czego przykładem mogą być: instalacja 5-cio modułowej pergoli Top Prima w jednej z najsłynniejszych restauracji w Trójmieście, montaż żaluzji firmy Renson na obiekcie Hotelu Europejskiego w Warszawie – pierwszym 6-cio gwiazdkowym hotelu w Polsce, czy wykorzystanie rolet dachowych na obiekcie Opery Leśnej w Sopocie. Grupę TOP ceni za jakość kontaktów oraz wsparcie, a także za wiedzę i doświadczenie, dzięki którym z powodzeniem rozwija swój biznes.

Kiedy nie wyposaża kolejnych obiektów w osłony przeciwsłoneczne, oddaje się motoryzacji oraz sportom ekstremalnym.