Urocze osiedle z zabudową szeregową we Wrocławiu to kolejne miejsce, gdzie mieliśmy przyjemność strefę relaksu i odpoczynku. O pomoc poprosiła nas Klientka, która posiadała niewielki ogródek z wydzielonym miejscem na meble tarasowe oraz przestrzenią zieloną. Marzyła jej się w pełni zadaszona przestrzeń, gdzie będzie mogła w spokoju wypoczywać. Od zaproponowanego przez nas rozwiązania oczekiwała, aby system przede wszystkim miał dobre właściwości zaciemniające i był wodoszczelny.

Z racji małej przestrzeni musieliśmy „uszyć” pergole idealnie pod wymiar poszczególnych stref ogródka, a tym samym maksymalnie zacienić wnętrze budynku oraz przestrzeń wypoczynkową na tarasie. Postawiliśmy na pergolę segmentową w wersji przyściennej z trzema nogami rozlokowanymi niesymetrycznie. Wybór trzech nóg miał związek z szerokością pergoli, a ich niesymetryczne rozmieszczenie wynikało z podziału stref na tarasie. W przeciwnym razie środkowa noga stałaby w przejściu, co utrudniałoby swobodne korzystanie z przestrzeni.

Musimy przyznać z zadowoleniem, że pergola segmentowa idealnie pasowała swoją budową do budynku. Plusem tego rozwiązania był również składany dach i „lekkość” konstrukcji. Sam dach składany jest za pomocą pilota, co jest niezwykle wygodne jeśli chodzi o codziennie użytkowanie. Czy od razu byliśmy pewni swojego wyboru? Jako alternatywę braliśmy pod uwagę klasyczną pergolę lamelową, jednak z racji masywniejszej konstrukcji oraz braku możliwości złożenia dachu, zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania.

Ze względu na ekspozycję południowo – zachodnią zaczęliśmy rozmawiać o zastosowaniu rolety typu TOP Screen do pergoli, aby zacienienie było maksymalne. Dach i roleta miały być sterowane elektrycznie za pomocą pilota. Zastosowanie wspomnianej wcześnie środkowej nogi bardzo pomogło nam w montażu rolety typu screen. Do zamontowania pergoli potrzebne było zrobienie fundamentów, które wykonaliśmy wcześniej. W zakresie koloru konstrukcji pergoli oraz rolet typu screen, wybór padł na antracyt strukturalny.

Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się zagospodarować każdy wolny centymetr wypoczynkowej przestrzeni tarasowej. Klientka ma bardzo dobrze zacienioną przestrzeń wypoczynkową oraz salon, który powstał poprzez dodanie rolety typu screen od frontu. Może korzystać z tarasu nawet podczas deszczu, na czym szczególnie jej zależało.

Jeśli Ty również mieszkasz na osiedlu z zabudową szeregową i potrzebujesz miejsca, które zagwarantuje Ci prywatność i spokój, skontaktuj się z nami. Doradzimy, zaprojektujemy i wykonamy najlepsze rozwiązania!

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Mateusz Konieczny

Ekspert w zakresie doradztwa oraz sprzedaży technik osłonowych oraz stolarki okiennej. Specjalizuje
się głównie w montażach żaluzji fasadowych, pergol oraz rolet. Przesłony okienne ma we krwi, gdyż
firmę prowadzi wraz z ojcem, który rozpoczął działalność 25 lat temu. Sam od 8 lat rozwija firmę na
terenie Wrocławia oraz Dolnego Śląska.
W swojej pracy lubi pomagać klientom dając rozwiązania, które idealnie spełnią ich oczekiwania.
Wszechstronność produktów i ich ogromne możliwości pozwalają zrealizować nawet najbardziej
nietypową realizację. Chętnie proponuje klientom pergole jako produkt z największym potencjałem
charakteryzujący się największymi możliwościami funkcjonalnymi. Ceniąc komfort i wygodę stwarza
na tarasie przedłużenie salonu – idealne miejsce do wypoczynku i spędzania czasu z bliskimi. Państwa
zadowolenie i uśmiech po zakończonym montażu jest dla niego największą satysfakcją.
W Grupie Top docenia synergię i wymianę doświadczeń, która występuje między Ekspertami. Ta
współpraca daje możliwość świadczenia usług na najwyższym poziomie, realizowania nawet
najbardziej skomplikowanych projektów oraz podążania za najnowszymi trendami w branży technik
osłonowych.
Jego pasją jest sport. W czasie zimy każdą wolną chwilę spędza na snowboardzie, natomiast latem
lubi pobiegać w parku z dobrą muzyką w słuchawkach.