Mimo że większość z nas uwielbia słońce i z niecierpliwością czeka na te najcieplejsze miesiące w roku, przychodzi taki czas, że podobnie jak chronimy swoje głowy przed nadmiernym promieniowaniem, musimy zacząć chronić przed słońcem także nasze tarasy. Bo gdy tego słońca jest za dużo, komfortowy wypoczynek na nich nie jest możliwy. A przecież nie po to tworzymy dodatkową przestrzeń, aby móc wykorzystywać ją wyłącznie przy porannej kawie.

Jak wykorzystać potencjał tarasu?

I jak zapewne się domyślacie, z takim problemem właśnie zgłosił się do nas Klient – właściciel domu jednorodzinnego z dachem spadowym. Zbyt nasłoneczniony taras uniemożliwiał mu wykorzystywanie jego potencjału.

Rozwiązaniem problemu w tym przypadku miała być pergola segmentowa, chociaż musimy przyznać, że sama realizacja nie należała do najłatwiejszych. Sam obiekt jest parterowy i posiada niski dach, dlatego bardzo problematyczne było uzyskanie odpowiedniego kąta nachylenia pergoli. Dodatkowym utrudnieniem było okno na bocznej ścianie tarasu. Pergola musiała być zamontowana w taki sposób, aby dach po rozwinięciu nie wchodził we wnękę okienną. Wymagało to nas pełnej mobilizacji – niezwyklej dokładności przy pomiarach i dobrania odpowiedniego produktu. Zaproponowaliśmy Klientowi pergolę z tkaninowym dachem segmentowym.

Sukces tkwi w szczegółach

Konstrukcja i kształt pergoli współgrały z całym kształtem budynku. Dodatkowo kolor konstrukcji i dachu został dobrany pod elewację. Sam dach składany jest elektrycznie za pomocą pilota.

Południowo – zachodni taras był natomiast punktem wyjściowym do rozmowy z Klientem o dodatkowych elementach pergoli w postaci rolet zewnętrznych materiałowych typu screen. Ze względu na szerokość pergoli, na froncie zostały zamontowane dwie rolety Top Screen, a na boku jedna. W roletach zastosowaliśmy silniki kompatybilne z silnikiem obsługującym pergole, aby Klient mógł obsługiwać wszystko jednym pilotem. W przyszłości Klient chce rozbudować pergolę o promienniki ciepła, aby móc wypoczywać na tarasie w chłodniejsze dni.

Nie ma złej pogody, aby przebywać na tarasie

W naszych realizacjach dużą wagę przykładamy zarówno do funkcjonalności, jak i estetyki. Klient zyskał więc atrakcyjną wizualnie pergolę, idealnie nawiązującą do kształtu budynku. Zamknięcie pergoli roletami typu screen spowodowało nie tylko lepsze zacienienie, ale przyczyniło się także do dodatkowej ochrony przed wiatrem. Klient będzie mógł korzystać z dodatkowej przestrzeni nawet deszczowe dni, dzięki nieprzepuszczającemu wody pokryciu dachu. Śmiało możemy więc stwierdzić: nie będzie złej pogody, aby przebywać na tarasie! Jeśli i Ty chcesz, żeby nie była ona dla Ciebie ograniczeniem, skontaktuj się z nami!

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Mateusz Konieczny

Ekspert w zakresie doradztwa oraz sprzedaży technik osłonowych oraz stolarki okiennej. Specjalizuje
się głównie w montażach żaluzji fasadowych, pergol oraz rolet. Przesłony okienne ma we krwi, gdyż
firmę prowadzi wraz z ojcem, który rozpoczął działalność 25 lat temu. Sam od 8 lat rozwija firmę na
terenie Wrocławia oraz Dolnego Śląska.
W swojej pracy lubi pomagać klientom dając rozwiązania, które idealnie spełnią ich oczekiwania.
Wszechstronność produktów i ich ogromne możliwości pozwalają zrealizować nawet najbardziej
nietypową realizację. Chętnie proponuje klientom pergole jako produkt z największym potencjałem
charakteryzujący się największymi możliwościami funkcjonalnymi. Ceniąc komfort i wygodę stwarza
na tarasie przedłużenie salonu – idealne miejsce do wypoczynku i spędzania czasu z bliskimi. Państwa
zadowolenie i uśmiech po zakończonym montażu jest dla niego największą satysfakcją.
W Grupie Top docenia synergię i wymianę doświadczeń, która występuje między Ekspertami. Ta
współpraca daje możliwość świadczenia usług na najwyższym poziomie, realizowania nawet
najbardziej skomplikowanych projektów oraz podążania za najnowszymi trendami w branży technik
osłonowych.
Jego pasją jest sport. W czasie zimy każdą wolną chwilę spędza na snowboardzie, natomiast latem
lubi pobiegać w parku z dobrą muzyką w słuchawkach.