Możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu w zaciszu własnego ogrodu to bez wątpienia jedna z największych korzyści, wynikająca z mieszkania w domu. Uciążliwe warunki atmosferyczne w postaci nie tylko opadów deszczu, ale też mocnego wiatru lub dokuczliwego słońca potrafią jednak skutecznie zniechęcić do przebywania na zewnątrz. Z podobnym problemem zgłosił się nasz Klient, którego życzeniem było stworzenie dodatkowej przestrzeni do komfortowego wypoczynku bez względu na czynniki pogodowe.

Dodatkowa przestrzeń do wypoczynku

Mieszkanie w domu wiąże się z wieloma udogodnieniami, które warto w pełni wykorzystać. Jednym z najistotniejszych jest możliwość dostosowania przestrzeni wokół posesji w taki sposób, aby w pełni odpowiadała ona indywidualnym potrzebom. Trudno bowiem o coś przyjemniejszego niż poranna kawa w promieniach słońca, czy też wieczór z bliskimi w ogrodzie zamiast czterech ścianach. W tym przypadku mowa o pewnym czeskim tarasie, którego właściciel poprosił o zaaranżowanie dodatkowej przestrzeni, umożliwiającej spędzanie czasu z rodziną czy przyjaciółmi poza domem bez względu na pogodę. Warunkiem było wykorzystanie jedynie dwóch przednich słupów przy osłonie o całkowitej szerokości w wymiarze sześciu metrów. Po krótkiej konsultacji z inwestorem wybór z całym przekonaniem padł na Pergolę TOP Sintesi austriackiej firmy Hella, która jest gwarancją satysfakcji i bezawaryjnego działania przez długie lata.

Niezawodna ochrona bez względu na warunki

Decydując się na zadaszenie tarasu, zależy nam na tym, aby można było korzystać z niego zarówno w przypadku chłodnych, deszczowych dni, jak i momentów, w których ostre słońce wyjątkowo daje się we znaki. Odpowiedzią na obie te potrzeby jest tkaninowa osłona, wykorzystana w niniejszej realizacji. Wodoszczelne tkaniny i solidna konstrukcja z dbałością o każdy szczegół w połączeniu z włoskim designem tworzy kombinację, z której składa się pergola TOP Sintesi zaproponowana przez markę Hella. Idealnie sprawdza się ona w przypadkach takich jak ten, zapewniając komfort i wygodę w najlepszym wydaniu. Rynny ukryte w słupach umożliwiają odprowadzanie nadmiaru wody z materiału, wykorzystane mechanizmy przy pełnym naprężeniu osłony chronią zaś przed wiatrem dochodzącym nawet do 110 km/h.

Funkcjonalność i precyzja w każdym szczególe

Cechą wyróżniającą pergolę TOP Sintesi od podobnych produktów tego typu, jest sposób prowadzenia tkaniny, która w odróżnieniu od modeli z podwieszeniem pod prowadnicami umieszczona jest pomiędzy nimi. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się także w przypadku większych tarasów, gdzie z powodzeniem można łączyć modułów kilka sztuk na danej szerokości bez ograniczeń. Dodatkowym udogodnieniem jest w pełni zautomatyzowane sterowanie za pomocą pilota, wyłącznika ściennego lub smartfona.

W wyniku udanej realizacji Klient uzyskał 19 metrów kwadratowych dodatkowej przestrzeni przed domem, dzięki której niestraszne są już żadne warunki atmosferyczne. Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na zadaszenie tarasu.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Piotr Żmidziński

Ekspert w zakresie montaży osłon tarasowych, w skład których wchodzą: żagle przeciwsłoneczne, pergole tarasowe czy markizy. Swoją karierę buduje i rozwija od 11 lat w rodzinnej firmie, która może pochwalić się 30-letnią tradycją.

Grupa TOP oznacza dla niego wyznacznik jakości oraz profesjonalnego podejścia do biznesu. Wymiana wiedzy i doświadczenia to wartości, które docenia na równi z możliwością poznawania interesujących osób z branży. W codziennej pracy lubi klientów, którzy dają mu wolną rękę do stworzenia czegoś unikatowego i funkcjonalnego, co z powodzeniem będzie służyło przez lata.

Prywatnie dumny zawodnik drużyny piłkarskiej KS Tkaczów oraz entuzjasta żeglowania na sportowych katamaranach. Nie pije kawy pod żadną postacią, bo… energię czerpie z ciekawych i ekscytujących przedsięwzięć. Zaraża pozytywną energią, zaangażowaniem i kreatywnością, co sprzyja budowaniu świetnych relacji z klientami.