W okolicach Poznania wznieśliśmy nowoczesną pergolę lamelową Top Prima z niemal siedmiometrowym modułem o szerokości ponad cztery i pół metra! Oto rozwiązanie idealne na rozległe tarasy.

Rozległy taras jako przejście do nowoczesnego ogrodu

Pod Poznaniem wznosi się nowoczesny, parterowy budynek o białej elewacji z ciemnym dachem i okienno-drzwiową stolarką tej samej barwy. Rozległy taras stanowi harmonijne przejście pomiędzy domem a nowocześnie zaaranżowanym ogrodem.

Nowoczesna, chroniąca przed słońcem osłona

Zadaniem firmy Monolith było wzniesienie zadaszenia, które ochroni taras przed palącym słońcem i jednocześnie będzie wpisywało się w nowoczesną koncepcję budynku i jego otoczenia.

Siedmiometrowa pergola

Wymiary tarasu wymagały osłonięcia rozległej powierzchni, toteż zastosowanie markizy nie wchodziło w grę. Dlatego rozważaliśmy jedynie poszczególne modele pergoli. Spośród dostępnych na rynku osłon wybraliśmy rozwiązanie, które pozwala zadaszyć znaczną przestrzeń, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo całej konstrukcji – pergolę lamelową Top Prima. Realizacja pod Poznaniem wymagała zastosowania największego, pojedynczego moduł pergoli o długości niemal siedmiu metrów.

Bezpieczeństwo konstrukcji

Decydując się na montaż modułu o wymiarach 4600 × 6925 mm, musieliśmy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo konstrukcji. Zaprojektowaliśmy zadaszenie w postaci wolnostojącej, podtrzymywanej przez cztery filary pergoli, która pomimo swojej formy jest przymocowana do budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu dodatkowo usztywniliśmy konstrukcję, zwiększając tym samym jej bezpieczeństwo. W efekcie powstała stabilna, solidna osłona, która ochroni Właścicieli tarasu przed skwarem i ostrym słońcem.

Pergola jako część inteligentnego domu

Klient zdecydował się na pergolę TOP Prima z oświetlenie w postaci taśmy LED zamontowanej w lamelach, dzięki czemu poruszanie się nocą po tarasie będzie o wiele bezpieczniejsze. Osłona jest sterowana za pośrednictwem systemu domu inteligentnego, z którym została zintegrowana.

Doskonała osłona rozległego tarasu

Pergola lamelowa TOP Prima z największym pojedynczym modułem osłoni rozległy taras przed promieniami słońca. Oświetlenie LED pozwoli dłużej cieszyć się wieczornym relaksem pod pergolą i zapewni bezpieczeństwo przebywania na tarasie także po zmroku.

Najmodniejszy kolor ostatnich lat

Kolorystyka osłony doskonale wpisuje się w nowoczesną koncepcję budynku i ogrodu. Zastosowane barwy to najmodniejsze w ostatnich latach połączenie: konstrukcja w kolorze strukturalnego antracytu – RAL 7016 – uzupełniona została jasnoszarym dachem. Top Prima to doskonałe rozwiązanie, jeśli marzysz o osłonie w ciekawym kolorze, w przypadku tej pergoli możesz wybrać dowolną barwę z palety RAL.

Relaks na tarasie niezależnie od pogody

Klient chciałby cieszyć się relaksem na tarasie także podczas niesprzyjającej pogody, dlatego planuje w przyszłości rozbudowę pergoli o przesuwne, bezramowe szyby. Takie rozwiązanie pozwoli cieszyć się odpoczynkiem pod pergolą przez większą część roku.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Wojciech Guzek

Ekspert w zakresie doradztwa i sprzedaży osłon przeciwsłonecznych, głównie markiz i pergoli. Od 9 lat z powodzeniem rozwija swój biznes, którego mocną stroną jest zawsze świeży pomysł i pewność jego wdrożenia.

Z powodzeniem zdobywa zaufanie klientów i tworzy wartościowe relacje, które zostają na lata.  Docenia wszechstronność swoich produktów i w pełni je wykorzystuje w codziennej pracy. Biegłość w zakresie mechanizmów i funkcjonalności markiz oraz pergoli pozwalają mu na idealne dopasowanie rozwiązań do potrzeb klienta oraz specyfiki danego miejsca. Prawdziwą satysfakcję z wykonanej pracy odczuwa widząc zadowolenie klienta. Daje mu to pewność, że jego misja została wykonana z powodzeniem.

Chętnie dzieli się wiedzą i czerpie z doświadczenia innych. Docenia efekt synergii i wzajemnego wsparcia, które istotnie przyczyniają się do sukcesu w danej branży, dlatego Grupa TOP jest dla niego ważnym ogniwem na drodze do rozwoju.

Prywatnie interesuje się wędkarstwem, gra w bilard, biega, jest zaangażowany na boisku piłki nożnej, lubi też przeczytać dobry kryminał. Ale to, co sprawia mu największą radość, to zabawa i czas spędzony z jego dziećmi, które skutecznie ładują akumulatory przed każdym nowym przedsięwzięciem.