Klient zaprosił nas do Siemianowic Śląskich na urocze osiedle położone w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Brynicy. Naszym zadaniem było stworzenie przesłony na tarasie w niedawno powstałym budynku. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z zasadami nowoczesnej architektury: był to parterowy dom z niskim dachem i dużymi przeszkleniami.

Klient uwielbiał przebywać na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni — na tarasie planował spędzać wiele czasu, dlatego zależało mu na rozwiązaniu wysokiej jakości. Inwestor chciał nie tylko osłonić się przed palącym słońcem, ale także mieć skuteczną ochronę przed wiatrem.

Klient zgłosił się do firmy MAG z myślą o zadaszeniu w postaci markizy, jednak takie rozwiązanie nie odpowiadałoby w pełni nakreślonym przez niego potrzebom. Wszystkie oczekiwania Klienta spełniała pergola. Takie rozwiązanie było dobrym wyborem także przez wzgląd na kwestie montażowe.

Decyzja co do modelu pergoli nie należała do trudnych. Mała odległość między górną krawędzią okna a dachem mocno ograniczała wybór — na rynku jest tylko kilka przesłon, które umożliwiają bezpieczną instalację przy tak wąskiej powierzchni mocowania. Nisko schodzący dach nie pozwalał na zastosowanie konstrukcji ze stałym pochyłem, konieczne było więc znalezienie alternatywnego rozwiązania. Z uwagi na duże okna w salonie potrzebna była przesłona o szerokości co najmniej 6 m.

Pergola TOP Q.Bus spełniła wszystkie założenia techniczne i doskonale odpowiadała potrzebom Klienta. To nowoczesna, prostokątna konstrukcja z wbudowanymi dwiema roletami dachowymi. Naprężana w prowadnicach tkanina jest pochylana za pomocą opuszczanej ramy, dzięki czemu zabezpiecza nie tylko przed słońcem, ale także przed opadami atmosferycznymi.

Wyposażona w system sterowania pergola pozwoli właścicielowi na ustawienie dachu w pozycji, która najbardziej będzie mu odpowiadała w danej chwili. W upalne południe rozsunięta płasko nad głową tkanina uchroni przed przegrzaniem. Pochylony dach zabezpieczy przed zmoknięciem podczas deszczu i osłoni przed promieniami zachodzącego nisko słońca. Trzecia klasa wiatrowa informuje, że pergola jest odporna na podmuchy powietrza o prędkości do 49 km/h. To przesłona, którą można bezpiecznie użytkować nawet w czasie wiatru.

Konstrukcja doskonale wpisuje się w architekturę i kolorystykę budynku. Nowoczesny design pergoli świetnie pasuje do projektu domu. Jasny, beżowy materiał dachu idealnie komponuje się z kolorem ścian, a ciemne ramy niczym nie odróżniają się od innych, metalowych elementów budynku.

Realizacja w Siemianowicach Śląskich napawa nas prawdziwą dumą. Dzięki unikalnym cechom pergoli TOP Q.Bus zapewniliśmy bardzo funkcjonalną osłonę na tarasie budynku o specyficznych cechach. Jeśli jesteś ciekawy jak działa wspomniane zadaszenie, zobacz koniecznie poniższy film.

Bardzo cieszymy się z faktu, że mogliśmy spełnić wszystkie oczekiwania Klienta. W przyszłości Inwestor rozważa też zabudowę boków pergoli za pomocą rolet screen.

Masz nowoczesny dom z niskim dachem i firmy montażowe twierdzą, że nie da się zrobić osłony przeciwsłonecznej? Skontaktuj się z nami – nasi eksperci udowodnią, że Twój taras też może być chroniony przed słońcem, deszczem i wiatrem.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Tomasz Grzegorz

Urodzony przywódca, ekspert w zarządzaniu zespołem, entuzjasta systemów informatycznych usprawniających procesy w przedsiębiorstwie. W swojej codziennej pracy docenia siłę marketingu internetowego, wizualizacji czy grafiki 3D, po które chętnie sięga, by rozwijać biznes, który prowadzi już od 2005 roku.

Jeden z pomysłodawców i założycieli Grupy TOP, przewodzi spółce od początku jej istnienia.

W pracy może pochwalić się nie tylko wybitnymi realizacjami, ale także zgranym i skutecznym zespołem, który jest istotnym kapitałem jego firmy. Cieszą go wyzwania i możliwość tworzenia z najlepszymi specjalistami w branży. Na pytanie o najlepszą realizację chętnie wymienia tę, opartą na współpracy z Piotrem Żmidzińskim, charakterystyczną kompozycję architektoniczną z wykorzystaniem osłony tarasowej tzw. żagla tarasowego. Chętnie podejmuje wspólne inicjatywy tj. Podaruj Dzieciom Wakacje albo Dni Otwartych Markiz.

Zwolennik wybitnych projektów, chętnie sięga po innowacje i z powodzeniem wykorzystuje je w swoich realizacjach, najbliższe jego sercu są dachy szklane z ruchomą przesłoną.

Grupa TOP to dla niego forum wymiany myśli i doświadczeń, a także platforma do rozwoju biznesu i realizowania wspólnych projektów. Szanuje i docenia ogromny potencjał, jaki tkwi w tworzeniu wartości dla klienta, w postaci jakości marki i oferowanych przez nią produktów.

Jego pasją jest lotnictwo, posiada licencję pilota turystycznego, więc w wolnym czasie chętnie buja w przestworzach. W biznesie jednak, nie buja w obłokach 😉 A gdy już wyląduje… z pewnością spotkamy go na stoku narciarskim lub w zaciszu swojego domu z dobrą książką, najlepiej z zakresu przywództwa i zarządzania, choć w jego bibliotece znajdzie się także ciekawy reportaż lub biografia.