Budowy domu nie można zacząć od dachu, a trawy posadzić na kostce brukowej. Wydawałoby się, że na etapie budowy domu czy projektowania jego otoczenia, wszystko musi odbywać się pewnymi etapami, zgodnie z planem i że nie jest to układanka, w której dowolne elementy można wpasować w dowolnym momencie. Czy aby na pewno?

Montaż do istniejącej konstrukcji

Rzadko o tym mówimy, ale problem jest częsty, bo wielokrotnie już zgłaszali się do nas Klienci, którzy najpierw budują pergolę, a dopiero później szukają dachu. I tym razem z takim właśnie problemem przyszło nam się zmierzyć, ponieważ Klient zwrócił się z prośbą o zrobienie dachu składanego na gotowej już konstrukcji drewnianej. Miał już dość uprzykrzającego mu wypoczynek słońca.

Jeśli mowa o montażu do istniejącej konstrukcji, to do takich celów najbardziej optymalnym i jednocześnie uniwersalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie systemu dachowego z pergoli rzymskiej Top Light. Wynika to między innymi z niskiej masy systemu Top Light oraz mnogości konfiguracji, jakie możemy dzięki niemu stworzyć. Pakiet poszycia wykonany został z lekkim spadkiem na zewnętrzną stronę, aby ułatwić odprowadzenie wody deszczowej. Staraliśmy się zadbać o każdy detal, jak chociażby kolor konstrukcji, którym w tym przypadku jest grafit strukturalny. Klient chciał bowiem podkreślić elementy konstrukcyjne dachu oraz rolet bocznych Top Screen.

Czasem słońce, czasem wiatr. Zawsze prywatność

Aby umożliwić Klientowi komfortowy wypoczynek i zapewnić mu dodatkową osłonę przed słońcem czy wiatrem, na dwóch ścianach bocznych zamontowane zostały rolety Nerli Top Screen. Zastosowana tkanina Serge 600, dzięki swoim właściwościom, działa niczym lustro weneckie. Z zewnątrz nas nie widać a od środka nie zasłaniamy sobie widoków na nasz taras czy ogród.
Rolety wyposażone zostały w napęd elektryczny sterowany drogą radiową, za pomocą pilota oraz system ZIP, dzięki czemu tkanina podczas rozwijania łączy się z boczną prowadnicą, co skutkuje jej doskonałym napięciem, a w rezultacie wyższą odpornością na napór wiatru na ekran.
Rolety ekranowe to propozycja, które cechuje się nowoczesnością, dużą funkcjonalnością oraz niepowtarzalnym wyglądem. To eleganckie rozwiązanie z komfortową regulacją w płaszczyźnie pionowej, pozwala na cieszenie się widokiem okolicy z jednoczesnym zachowaniem prywatności, dzięki ograniczeniu widoczności wnętrza z zewnątrz.

Specjaliści od trudnych przypadków

Marzy Ci się idealne miejsce do wypoczynku, ale nie masz pomysłu, jakie zadaszenie tarasu wybrać lub wydaje Ci się, że nic nie możesz już zrobić? Napisz do nas, wspólnie znajdziemy rozwiązanie!

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Piotr Żyradzki

Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Top. Ekspert w dziedzinie technik osłonowych związany z branżą od ośmiu lat. Specjalizuje się w zabudowie tarasów oraz montażu nowoczesnych i wyjątkowych osłon zewnętrznych. Uwielbia wyzwania – im trudniejsze zadanie, tym większy zapał i determinacja, by sprostać oczekiwaniom Klienta. W swojej pracy szczególnie ceni możliwość budowania relacji międzyludzkich i biznesowych. Najwięcej satysfakcji dają mu zadowoleni, powracający Klienci oraz stała współpraca z architektami.

Jego zdaniem rozmowa z Klientem i zidentyfikowanie jego potrzeb są niezbędnym warunkiem, aby inwestor był zadowolony z efektu współpracy. Zawsze stara się zaproponować najwyższej jakości rozwiązania, w zakładanym przez Klienta budżecie. Oprócz kontaktu z ludźmi dużo przyjemności czerpie z prac montażowych podczas instalowania osłon. Ceni sobie dobrą organizację i przemyślane plany działania. Dzięki temu w jego pracy nie ma miejsca na niedociągnięcia czy opóźnienia.

Grupa TOP jest dla niego wyznacznikiem jakości w działaniu i drogowskazem w biznesie. Działając w strukturach konsorcjum, zdobywa cenne know-how, stale podnosi swoje umiejętności i kompetencje oraz rozwija kontakty biznesowe. Grupę TOP porównuje do skarbnicy zawierającej nieskończoną wiedzę zarówno techniczną, biznesową, jak i w zakresie obsługi Klienta. Docenia także towarzyski wymiar Grupy, gdzie spotkał wspaniałych, pełnych pasji ludzi, z którymi po godzinach pracy świetnie się bawi.

Wieczorami można spotkać go na torze gokartowym, gdzie realizuje swoją namiętność do dużych prędkości i sportów motorowych. Jest zagorzałym kibicem Scuderia Ferrari. Obok Formuły 1 z zainteresowaniem śledzi też wyścigi Formuły 2 i rywalizację drużyn w niemieckich zawodach DTM. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, która daje mu wytchnienie i dodaje energii do działania. Ulubione dźwięki towarzyszą mu w każdej wolnej chwili.