Istnieje takie miejsce, w którym można kupić sprzęt kolarski, czekając na naprawę roweru (i nie tylko), napić się aromatycznej kawy, spotkać i umówić się na wyprawę z innymi miłośnikami jednośladów, a po długiej wyczerpującej jeździe rozluźnić mięśnie w gabinecie fizjoterapii. Pro TOUR pokocha każdy miłośnik kolarstwa. Kawiarnia dla rowerzystów mieści się w nowo powstałym budynku na ulicy Europejskiej w Szczecinie. Lokal posiada duże przeszklenia, dzięki czemu wewnątrz jest wiele światła. Niestety oznaczają one też brak cienia i oślepiające słońce latem. Rozwiązanie tego problemu znalazł nasz ekspert – Markiz Serwis.

Osłona przed słońcem i forma reklamy

Właściciele kawiarni zgłosili się do nas, ponieważ zależało im na komforcie gości. Chcieli zapewnić im osłonę przed słońcem wewnątrz budynku oraz stworzyć na zewnątrz zacieniony, kawiarniany ogródek. W przypadku tej realizacji markiza miała nie tylko pełnić funkcję ochroną, ale także marketingową. Inwestorzy chcieli, by zadaszenie przykuwało wzrok przechodniów i stało się outdoorową formą reklamy.

Idealnie dopasowana markiza

Po zapoznaniu się z oczekiwaniami Klientów i dokonaniu pomiarów, Markiz Serwis zaproponowało Inwestorom montaż trzech markiz TOP SATIN w pełnej kasecie z automatyką od SOMFY. Kolor konstrukcji idealnie pasował do stolarki otworowej w lokalu. Barwa poszycia była identyczna z kolorami w kawiarni, dzięki czemu markiza stała się dodatkowym elementem identyfikacji wizualnej firmy.

Wymagający montaż

Nie małym problemem podczas realizacji okazał się montaż, który należało wykonać w zbrojonym stalowymi prętami, żelbetowym nadprożu. Instalacja trwała nieco dłużej niż zwykle, ale odpowiednie narzędzia, wiedza i doświadczenie naszych monterów pozwoliły pokonać wszystkie trudności.

TOP SATIN ze sterowaniem od SOMFY

Inwestor zdecydował się na TOP SATIN – rozwiązanie stworzone specjalnie dla Grupy TOP. Markizy te cieszą się ogromną popularnością i są jednymi z najchętniej wybieranych przez Klientów. Kawiarnia w Szczecinie została wyposażona w trzy egzemplarze tego modelu w pełnej kasecie ze sterowaniem firmy SOMFY. Markizy wyposażone są w automatyczny system domykania kasety oraz dodatkowe sterowanie ręczne w przypadku braku napięcia. Kolejnym etapem tej inwestycji będzie zaopatrzenia markiz w dodatkowe falbany z nadrukiem i nazwą firmy, dzięki czemu lokal jeszcze bardziej będzie wyróżniał się na tle otoczenia i przykuwał wzrok przechodniów.

Markiza obok, której nie przejdziesz obojętnie

Osłona TOP SATIN stworzyła przyjemne, zacienione miejsce dla ustawienia stolików przed lokalem, gdzie Klienci chętnie odpoczywają po rowerowych wycieczkach. Markiza zabezpieczyła wnętrze kawiarni przed oślepiającym, nagrzewającym powietrze słońcem, co przyczynia się też do zwiększenia wydajności urządzeń klimatyzacyjnych. Jaskrawe kolory sprawiają, że kawiarnia jest widoczna z daleka, dzięki czemu nikt nie przejdzie obojętnie obok tego innowacyjnego, nietypowego pomysłu. Zapraszamy do rowerowej kawiarni w Szczecinie, gdzie praca naszych fachowców jest dobrze widoczna.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Marcin Abramczyk

Ekspert w zakresie montażu osłon zewnętrznych, wewnętrznych oraz stolarce otworowej. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w firmie rodzinnej w 1991 roku.

Zwolennik szerokich możliwości jakie dają rozwiązania osłonowe. Dumny z realizacji drewnianych okiennic zewnętrznie sterowanych elektrycznie oraz zewnętrznych drewnianych rolet zabezpieczających. Mówi, że każdy projekt jest tak niepowtarzalny, jak potrzeby obsługiwanych klientów. Dlatego jego znakiem rozpoznawczym jest indywidualne podejście do każdego zlecenia.

Wiedza i doświadczenie Grupy TOP to dla niego zapowiedź jakości i wysokiego poziomu świadczonych usług oraz gwarancja stałego rozwoju biznesu. Literatura branżowa, szkolenia czy targi branżowe to źródła nowinek technologicznych, po które chętnie sięga.

W wolnym czasie, podczas okresu zimowego,  wyjeżdża z rodziną na narty, natomiast latem lubuje się w jeździe na motocyklu.