Kto z nas planując, jak będzie wyglądał jego wymarzony dom, nie miał przed oczami wizji błogiego wypoczynku na tarasie w słoneczne dni – promienie słońca ogrzewające naszą twarz, delikatnie szumiące drzewa w kolorze soczystej zieleni i beztrosko bawiące się w ogrodzie dzieci. Tylko co wtedy, kiedy tego słońca jest za dużo? Ten właśnie problem dotknął jednego z naszych Klientów. Na tarasie o ekspozycji południowo-zachodniej słońce operowała tak mocno, że spędzanie na nim czasu podczas upałów było praktycznie niemożliwe.

Pergola czy markiza?

Od samego początku Klient chciał zdecydować się na pergolę, ale jednocześnie zależało mu na tym, aby nie tracić widoku na ogród. W przypadku pergoli zostałby on zasłonięty słupami, dlatego nasz ekspert z firmy Żmidziński zaproponował rozwiązanie, jakim jest markiza TOP Satin 5500 mm x 3500 mm. Bardzo istotne jest, że mocuje się ją wyłącznie na dwóch uchwytach, dzięki czemu nic nie zakłóca widoku z tarasu. Top Satin to elegancka markiza, która charakteryzuje się bardzo solidną konstrukcją, co gwarantuje bezpieczny wypoczynek przez wiele lat.

Sukces tkwi w szczegółach

Do każdej realizacji podchodzimy z dużą starannością, każdorazowo proponując indywidualne rozwiązania i dbając o szczegóły. Tak było i tym razem. Do montażu wykorzystaliśmy kotwy Fisher Thermax, dzięki czemu uniknęliśmy tworzenia mostków termicznych. Poszerzyliśmy też uchwyty, aby zapewnić konstrukcji jeszcze większą stabilność. Kolorystykę konstrukcji oraz tkaniny dobraliśmy natomiast idealnie pod kolor elewacji. Warto podkreślić, że dużą zaletą markizy TOP Satin jest to, że występuje w wielu kolorach konstrukcji. Są to: antracytowy, antracytowy strukturalny, szary, biały oraz brązowy. Dodatkowo poza standardowymi kolorami możemy wykonać markizę w dowolnym odcieniu z palety RAL.

Czasem słońce, czasem wiatr

Każdy z nas chce wykorzystać najcieplejsze miesiące najlepiej, jak się da, jednak pogoda potrafi dać się we znaki. Dlatego w naszej realizacji, uwzględniamy różne warunki pogodowe. Aby umożliwić naszemu Klientowi korzystanie z tarasu jak najdłużej, zdecydowaliśmy się na dodatkową falbanę, która ochroni przestrzeń przed zachodzącym słońcem. W szranki z wiatrem stanie natomiast sterowanie elektryczne Somfy IO oraz czujnik wstrząsowy. W przypadku dużych wiatrów, a co za tym idzie wstrząsów markizy, czujnik wyśle sygnał do silnika o zwinięciu markizy.

Twój taras jest cały czas nagrzany? W każdy słoneczny dzień marzysz o zaciemnionym miejscu, które pozwoli Ci na błogi odpoczynek? Skontaktuj się z nami! Decydując się na współpracę z naszymi ekspertami, nie pozostaniesz sam na żadnym etapie realizacji.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Piotr Żmidziński

Ekspert w zakresie montaży osłon tarasowych, w skład których wchodzą: żagle przeciwsłoneczne, pergole tarasowe czy markizy. Swoją karierę buduje i rozwija od 11 lat w rodzinnej firmie, która może pochwalić się 30-letnią tradycją.

Grupa TOP oznacza dla niego wyznacznik jakości oraz profesjonalnego podejścia do biznesu. Wymiana wiedzy i doświadczenia to wartości, które docenia na równi z możliwością poznawania interesujących osób z branży. W codziennej pracy lubi klientów, którzy dają mu wolną rękę do stworzenia czegoś unikatowego i funkcjonalnego, co z powodzeniem będzie służyło przez lata.

Prywatnie dumny zawodnik drużyny piłkarskiej KS Tkaczów oraz entuzjasta żeglowania na sportowych katamaranach. Nie pije kawy pod żadną postacią, bo… energię czerpie z ciekawych i ekscytujących przedsięwzięć. Zaraża pozytywną energią, zaangażowaniem i kreatywnością, co sprzyja budowaniu świetnych relacji z klientami.