Zaciszny, otoczony drzewami taras jest idealnym miejscem do odpoczynku. Przebywanie pośród zieleni daje wytchnienie oczom, koi nerwy i przywraca energię. Taka przestrzeń świetnie nadaje się popołudniowy relaks z bliską osobą czy rodzinny obiad na świeżym powietrzu. Doskonały plan spędzenia wolnych chwil na łonie natury może jednak zepsuć lejący się z nieba skwar. Dzięki realizacji firmy DOTO, właściciele budynku w okolicach Przemyśla już nigdy nie będą musieli zmieniać swoich planów z powodu trudnego do zniesienia upału.

Nic nie zastąpi prawdziwego zadaszenia

Nowoczesny dom jednorodzinny z tarasem od zachodnio – południowej strony. Wykonana na podmurówce platforma obejmowała wnękę budynku. Niszę zaaranżowano na strefę wypoczynkową. Takie rozwiązanie było skutecznym sposobem ochrony przed mżawką, ale nie zabezpieczało przed gorącymi promieniami słonecznymi. Platformę otaczały drzewa o rozłożystych koronach, które gdy słońce znajdowało się w odpowiedniej pozycji, rzucały odrobinę cienia. W upalne dni wyłącznie ta namiastka zadaszenia pozwalała czerpać przyjemność z przebywania na tarasie.
Inwestor zmęczony codziennym wyczekiwaniem na choćby odrobinę cienia postanowił rozciągnąć nad tarasem zadaszenie z prawdziwego zdarzenia. Z prośbą o pomoc w jego wykonaniu zgłosił się do firmy DOTO.

Markiza Top Satin dla podkreślenia harmonii miejsca

Oczekiwania Klienta najlepiej spełniały dwa rozwiązania: pergola Top Light lub markiza tarasowa Top Satin. Obydwa produkty doskonale wpisywały się w estetykę budynku i jego otoczenia. Wykonano je z odpornej na działanie promieniowania słonecznego tkaniny, która zapewnia bardzo dobrą ochronę przed skwarem.
Taras stanowił subtelne przejście pomiędzy domem a ogrodem. Projektując zadaszenie, chcieliśmy zachować istniejącą harmonię. Wybór padł na markizę Top Satin w kasecie. Jej montaż nie wymagał stosowania podpór w postaci belek pionowych, które mogłyby nakreślić granicę pomiędzy budynkiem, tarasem i ogrodem. Zastosowanie markizy pozwoliło zachować wrażenie łagodnego przenikania się stref.

Stabilność i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Dużym wyzwaniem była słaba konstrukcja wsporcza. Koniecznie musieliśmy ją wzmocnić, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo markizy. To zadanie wymagało zastosowania kreatywnego i niestandardowego rozwiązania. Nasi fachowcy postanowili przymocować markizę do krokwi dachowych, wykorzystując specjalnie przygotowaną konstrukcję.

Markiza i nowoczesne technologie

Klient zdecydował się na markizę Top Satin w kasecie, którą może sterować, używając pilota. Stała się ona integralnym elementem domu i pozwoliła zachować harmonię tarasu z otoczeniem. Kolory tkaniny oraz pozostałych elementów dopasowano do elewacji budynku. Konstrukcja została wyposażona w czujniki wiatru, co zapewnia spokój i bezpieczeństwo właścicielom. W razie silnych podmuchów powietrza – markiza zwinie się automatycznie. Top Satin pozwala skutecznie zabezpieczyć taras przed upalnym słońcem. Jest to solidne i bezpieczne rozwiązanie.

Specjaliści do nietypowych i trudnych zadań

Masz nietypowy taras, który trudno zadaszyć? A może na typowym tarasie chciałbyś mieć nieszablonowe zadaszenie? Jeśli szukasz kreatywnych i profesjonalnych rozwiązań, zapraszamy do kontaktu z nami.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Tomasz Kasznicki

Ekspert w zakresie doradztwa i sprzedaży systemów osłonowych wewnętrznych i zewnętrznych. Wyspecjalizowany w montażu systemów zewnętrznych typu: markizy, pergole, rolety.

Swoją działalność prowadzi od 25 lat skupiając się od samego początku na bieżącym wdrażaniu nowoczesnych technik osłonowych. Dba o to, aby każde zaproponowane rozwiązanie spełniało w 100% oczekiwania klienta. Dlatego nie tylko rzetelnie przedstawia możliwości systemów, ale przede wszystkim dopasowuje je do potrzeb użytkownika. Dzięki uczciwości i solidności – która jego zdaniem jest kluczem do sukcesu – nawet najbardziej wymagające przedsięwzięcia, jakich się podejmuje realizuje z powodzeniem.

Wiedza, którą czerpie z uczestnictwa w Grupie TOP pozwala na poszerzanie dotychczasowego doświadczenia oraz na oferowanie produktów i usług na najwyższym poziomie. W codziennej pracy cieszą go podejmowane wyzwania oraz uśmiechnięci i zadowoleni klienci. Praca z ludźmi o konkretnych wymaganiach dopinguje go do realizacji zleceń na pozór niemożliwych i jednocześnie dodaje energii do działania.

Prywatnie lubi motoryzację i sport, ale to, co relaksuje go najskuteczniej to wędkarstwo. Dlatego po godzinach pracy można spotkać go w zacisznym miejscu z wędką w ręku.

Nasz ekspert: Piotr Żyradzki

Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Top. Ekspert w dziedzinie technik osłonowych związany z branżą od ośmiu lat. Specjalizuje się w zabudowie tarasów oraz montażu nowoczesnych i wyjątkowych osłon zewnętrznych. Uwielbia wyzwania – im trudniejsze zadanie, tym większy zapał i determinacja, by sprostać oczekiwaniom Klienta. W swojej pracy szczególnie ceni możliwość budowania relacji międzyludzkich i biznesowych. Najwięcej satysfakcji dają mu zadowoleni, powracający Klienci oraz stała współpraca z architektami.

Jego zdaniem rozmowa z Klientem i zidentyfikowanie jego potrzeb są niezbędnym warunkiem, aby inwestor był zadowolony z efektu współpracy. Zawsze stara się zaproponować najwyższej jakości rozwiązania, w zakładanym przez Klienta budżecie. Oprócz kontaktu z ludźmi dużo przyjemności czerpie z prac montażowych podczas instalowania osłon. Ceni sobie dobrą organizację i przemyślane plany działania. Dzięki temu w jego pracy nie ma miejsca na niedociągnięcia czy opóźnienia.

Grupa TOP jest dla niego wyznacznikiem jakości w działaniu i drogowskazem w biznesie. Działając w strukturach konsorcjum, zdobywa cenne know-how, stale podnosi swoje umiejętności i kompetencje oraz rozwija kontakty biznesowe. Grupę TOP porównuje do skarbnicy zawierającej nieskończoną wiedzę zarówno techniczną, biznesową, jak i w zakresie obsługi Klienta. Docenia także towarzyski wymiar Grupy, gdzie spotkał wspaniałych, pełnych pasji ludzi, z którymi po godzinach pracy świetnie się bawi.

Wieczorami można spotkać go na torze gokartowym, gdzie realizuje swoją namiętność do dużych prędkości i sportów motorowych. Jest zagorzałym kibicem Scuderia Ferrari. Obok Formuły 1 z zainteresowaniem śledzi też wyścigi Formuły 2 i rywalizację drużyn w niemieckich zawodach DTM. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, która daje mu wytchnienie i dodaje energii do działania. Ulubione dźwięki towarzyszą mu w każdej wolnej chwili.