Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych! W krótkim czasie zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy nietypowe, innowacyjne zadaszenie tarasu restauracji w dopiero powstającej galerii handlowej. Dzięki Markilux 8800 latem klienci lokalu będą mogli spożywać posiłki w przyjemnym cieniu, a w deszczowe dni markiza ochroni ich przed przemoknięciem. Stanowić będzie ona także doskonałe zabezpieczenie przed wiatrem.

Księżycowe kształty

Nowoczesny, przestronny, przeszklony z niebanalnym tarasem – taki był projekt galerii handlowej, dla której wykonaliśmy przesłony. Markiza miała rozciągać się nad restauracyjnym tarasem o nietypowym kształcie, przywodzącym na myśl sierp księżyca. Wygięte w łuk ściany tarasu oddalały się od siebie, co wymuszało nachylenie konstrukcji markiz pod kątem. Dodatkowym wyzwaniem było miejsce dostarczenia markiz, które znajdowało się trzydzieści metrów nad poziomem gruntu.

Dla komfortu gości

Obiad, kawa czy kolacja na świeżym powietrzu, to prawdziwa przyjemność w ciepłe dni. Jednak dla pełnego komfortu goście powinni być chronieni przed skwarem i ostrym słońcem, a także przed deszczem i wiatrem. Takie zadanie postawiła przed nami nowo powstająca galeria handlowa. Zadanie tym trudniejsze, że termin realizacji był stosunkowo krótki, a taras, dla którego zadaszenie przygotowywaliśmy, jeszcze nie istniał. Skomplikowany kształt, wymiary powierzchni, odbicie wiatru sprawiały, że rekomendowane rozwiązanie musiało być wybitnie odporne na gwałtowne porywy powietrza.

Markiza z czujnikami wiatru

Odpowiadając na potrzeby Klienta, zaproponowaliśmy Markilux 8800 z systemem trackfix. W tym rozwiązaniu tkanina utrzymywana jest na całej swojej długości w prowadnicy, co podnosi jej odporność na wiatr oraz obciążenie wodą opadową. Dodatkowo całą konstrukcję zabezpiecza rozbudowany system czujników wiatru. Dzięki zastosowaniu czterech niezależnie sterowanych przesłon możliwe stało się stworzenie zadaszenia dla wygiętego w łuk tarasu.

Sprawna realizacja

Z racji tego, że zlecenie na wykonanie przesłony otrzymaliśmy w chwili, gdy taras jeszcze nie istniał, zaproponowane rozwiązania musiały opierać się wyłącznie na projekcie architektonicznym budynku. Oddalające się od siebie, wygięte w łuk ściany nie pozwalały na zastosowanie klasycznych rozwiązań. Konieczne było kreatywne, innowacyjne podejście do tarasowej przesłony. Inwestor wyznaczył krótki termin realizacji, dlatego produkcję systemu zadaszeń rozpoczęliśmy jeszcze przed powstaniem ścian, bazując jedynie na planach. Sporym wyzwaniem było dostarczenie markiz na wysoko uniesiony taras, jednak duże doświadczenie pomogło nam jemu podołać. W trakcie montażu na terenie budynku różnorodne prace prowadziło wiele ekip. Skoordynowaliśmy nasze działania z innymi wykonawcami, dlatego przebiegły one sprawnie i nie kolidowały z zadaniami pozostałych zespołów.

Misja zakończona sukcesem

Zaproponowane przez nas rozwiązania pozwoliły zadaszyć wygięty w łuk taras, dzięki temu goście restauracji będą mogli z przyjemnością rozkoszować się posiłkami na świeżym powietrzu, chronieni zarówno w upalne, jak i deszczowe dni. Solidna i stabilna podkonstrukcja zaprojektowana, wykonana i zamontowana przez naszego eksperta – firmę MAG Techniki Osłonowe – sprawia, że markiza jest wytrzymała na działanie wiatru i ciężar wody deszczowej.
Zapraszamy do odwiedzenia restauracji, gdzie przekonasz się na własne oczy, jak niesamowite wrażenie robi nasza konstrukcja. Prowadzisz hotel, restaurację czy kawiarnię i potrzebujesz nieszablonowych rozwiązań? Skontaktuj się z nami! Nasi eksperci sprawią, że Twoi goście będą zachwyceni markizami znajdującymi się nad wejściem, tarasem czy ogrodem.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Tomasz Grzegorz

Urodzony przywódca, ekspert w zarządzaniu zespołem, entuzjasta systemów informatycznych usprawniających procesy w przedsiębiorstwie. W swojej codziennej pracy docenia siłę marketingu internetowego, wizualizacji czy grafiki 3D, po które chętnie sięga, by rozwijać biznes, który prowadzi już od 2005 roku.

Jeden z pomysłodawców i założycieli Grupy TOP, przewodzi spółce od początku jej istnienia.

W pracy może pochwalić się nie tylko wybitnymi realizacjami, ale także zgranym i skutecznym zespołem, który jest istotnym kapitałem jego firmy. Cieszą go wyzwania i możliwość tworzenia z najlepszymi specjalistami w branży. Na pytanie o najlepszą realizację chętnie wymienia tę, opartą na współpracy z Piotrem Żmidzińskim, charakterystyczną kompozycję architektoniczną z wykorzystaniem osłony tarasowej tzw. żagla tarasowego. Chętnie podejmuje wspólne inicjatywy tj. Podaruj Dzieciom Wakacje albo Dni Otwartych Markiz.

Zwolennik wybitnych projektów, chętnie sięga po innowacje i z powodzeniem wykorzystuje je w swoich realizacjach, najbliższe jego sercu są dachy szklane z ruchomą przesłoną.

Grupa TOP to dla niego forum wymiany myśli i doświadczeń, a także platforma do rozwoju biznesu i realizowania wspólnych projektów. Szanuje i docenia ogromny potencjał, jaki tkwi w tworzeniu wartości dla klienta, w postaci jakości marki i oferowanych przez nią produktów.

Jego pasją jest lotnictwo, posiada licencję pilota turystycznego, więc w wolnym czasie chętnie buja w przestworzach. W biznesie jednak, nie buja w obłokach 😉 A gdy już wyląduje… z pewnością spotkamy go na stoku narciarskim lub w zaciszu swojego domu z dobrą książką, najlepiej z zakresu przywództwa i zarządzania, choć w jego bibliotece znajdzie się także ciekawy reportaż lub biografia.