Lekka i nowoczesna pergola rzymska Top Light to idealne rozwiązanie dla każdego, kto boryka się z uciążliwymi opadami lub nadmiarem słońca. Świetnie sprawdzi się w standardowych przypadkach ochrony tarasu przed uciążliwymi warunkami pogodowymi. Stanowi kompleksowe i ekonomiczne rozwiązanie, które z uwagi na funkcjonalność, niezawodność i estetyczne wykonanie wykorzystano w realizacji firmy MK Studio.

Promienie słońca w idealnych proporcjach

Prywatność i możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu to bez wątpienia jedna z największych zalet mieszkania w domu z tarasem. Jednak jak to w życiu bywa, wyobrażenia czasem boleśnie rozmijają się z rzeczywistością. Czynniki zewnętrzne w postaci zbyt ostrego słońca, mocnego wiatru, czy też uciążliwych opadów potrafią bowiem skutecznie zakłócić moment upragnionego spokoju, o czym przekonał się nasz Klient. Zwrócił się on do nas z prośbą o rozwiązanie tego problemu w postaci zamontowania lekkiej pergoli spójnej z wyglądem domu i ogrodu. Na wstępie podkreślił, że zależy mu na częściowym osłonięciu przestrzeni, gdyż małżonka, będąca entuzjastką słońca, nie wyobraża sobie całkowicie zacienionego tarasu. Doskonale rozumiejąc przedstawione nam potrzeby, bez wahania zaproponowaliśmy pergolę w stylu śródziemnomorskim Top Light, która stanowi niezawodną ochronę przed opadami, pozwalając jednak na swobodne korzystanie z uroków tarasu w słoneczne dni.

Niezawodna ochrona bez względu na warunki

Niewielka wysokość pomiędzy tarasem a podbitką dachową utwierdziła nas w przekonaniu, że pergola rzymska Top Light to w tym przypadku najlepszy wybór. Lekka konstrukcja z aluminium w kolorze strukturalnego brązu okazała się świetnie współgrać z odcieniem ściany klinkierowej, tworząc z nią spójną kompozycję. Efekt wizualny uzupełnia jasna tkanina Precontrait 302, zapewniająca dopływ światła dziennego do salonu. Nadrzędnym celem, jakiemu powinna odpowiadać pergola, jest jednak skuteczna i niezawodna ochronie tarasu przed słońcem i deszczem. W celu zwiększenia odporności na opady deszczu, w projekcie zastosowano więc dodatkową trzecią prowadnicę, której zadaniem jest pomoc w lepszym odprowadzaniu wody. W drugim etapie realizacji na życzenie Klienta zamontowaliśmy osłony boczne, chroniące taras przed słońcem, padającym od strony zachodniej. Okazały się one strzałem w dziesiątkę, gdyż oprócz wymiaru praktycznego dodały mnóstwo uroku całej konstrukcji.

Funkcjonalne rozwiązanie w dobrym stylu

Błędem jest zakładanie, że pergole rzymskie z uwagi na stosunkowo niewielkie koszty ustępują w jakimkolwiek stopniu nieco droższym odpowiednikom. Pergola Top Light stanowi bowiem idealny przykład rozwiązania, które łączy w sobie funkcjonalność i nowoczesny design z niezawodną ochroną przed słońcem, deszczem i wiatrem. Co ciekawe, konstrukcja oparta o prostokątne profile łączone modułowo pod kątem prostym, umożliwia osłonięcie dowolnie dużych powierzchni. W przedstawionej realizacji pergola sterowana jest ręcznie przy użyciu sznura w pętli, wiązanego na knadze ściennej, wchodzącej w skład kompletu. Na życzenie można je zastąpić napędem elektrycznym, który gwarantuje pełen komfort użytkowania. Zrealizowany projekt jest świetnym punktem wyjścia do stopniowego wprowadzania kolejnych udoskonaleń w postaci na przykład oświetlenia LED.

Zamontowana przez nas pergola Top Light okazała się idealnie odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom naszego Klienta. Zapewnia niezbędną ochronę i umożliwia spożywanie posiłków na tarasie nawet podczas uciążliwych warunków pogodowych. Jeśli i Ty chciałbyś zyskać dodatkową przestrzeń do wypoczynku, skontaktuj się z nami, pomożemy znaleźć optymalne rozwiązanie.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Bartłomiej Maćkowiak

Z branżą technik osłonowych związany od 16 lat. Specjalizuje się w montażu systemów przeciwsłonecznych oraz dekoracjach okien. Jego domeną są: pergole, markizy, zasłony i rolety.

W swojej pracy lubi pomagać klientom, dopasowując realizacje do określonych, indywidualnych potrzeb. To właśnie Państwa zadowolenie daje mu największą satysfakcję zawodową.

Ceni komfort, dlatego w ofercie firmy MK Studio, którą kieruje, znajdziemy rozwiązania dające poczucie luksusu i wygody np. przeobrażające taras w zaciszne miejsce relaksu. Spośród różnych produktów jako ten z największym potencjałem skazuje pergolę charakteryzującą się szerokimi możliwościami funkcjonalnymi.

Grupa TOP jest dla niego wyznacznikiem jakości, wskazującym nowe kierunki rozwoju. Wartościowe konsultacje techniczne i wsparcie przy najbardziej skomplikowanych realizacjach oddają wysoki poziom zaangażowania w aktualne projekty jej członków.

Prywatnie interesuje się sportem, szczególnie jeśli może go uprawiać z trójką swoich dzieci.