Funkcjonalność, nowoczesny design i lekka konstrukcja – w ten sposób pokrótce opisać można rzymską pergolę TOP Light. Niezawodna osłona o atrakcyjnym wyglądzie tym razem znalazła zastosowanie w postaci zadaszenia pewnego tarasu, chroniąc go na życzenie Klienta przed słońcem i drobnym deszczem. Całość idealnie skomponowała się z budynkiem, tworząc wraz z nim spójną kompozycję.

Stylowe zadaszenie o praktycznym zastosowaniu

Nasza kolejna realizacja, którą mieliśmy przyjemność wcielić w życie, rozpoczęła się od rozmowy telefonicznej i ustalenia potrzeb Klienta. Wyraził on chęć zadaszenia tarasu o wymiarach 4 × 3,5 metra w taki sposób, aby uzyskać skuteczną ochronę przed słońcem i drobnymi opadami deszczu. Zależało mu przy tym na lekkiej, niezbyt masywnej konstrukcji, która pod względem wizualnym stanowiłaby spójną całość z nowoczesnym budynkiem. Po przeanalizowaniu potrzeb i wytycznych zadecydowaliśmy się zaproponować lekką pergolę rzymską TOP Light, która stanowi skuteczne, funkcjonalne, a przy tym stylowe rozwiązanie, nadające tarasowi śródziemnomorskiego klimatu.

Funkcjonalne rozwiązanie na miarę potrzeb

Jedną z kluczowych cech, decydujących o nowoczesnym i praktycznym wymiarze zastosowanej przez nas pergoli, jest obecność rozwiązań technologicznych, które czynią ją wyjątkowo funkcjonalną i komfortową w użyciu. Osłona wykonana z lekkiej tkaniny, chroniącej przed opadami zawiera standardowy pakiet poszycia o lekkim spadku po jednej ze stron w celu odprowadzania nadmiaru wody podczas deszczu. W miejscu, w którym zlokalizowany jest taras wraz z zamontowaną pergolą, zdarzają się momenty porywistego wiatru. Mając to na uwadze, zaproponowaliśmy rozwiązanie w postaci wbudowanego czujniku wiatru, który w przypadku przekroczenia wartości określonej w ustawieniach, automatycznie zwija dach. Ponadto w celu zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania, standardowe sterowanie ręczne zostało wymienione na wygodny napęd elektryczny obsługiwany za pomocą pilota.

Nowoczesność w eleganckiej odsłonie

Stricte praktyczną stronę pergoli rzymskiej TOP Light idealnie uzupełnia aspekt estetyczny. Życzeniem Klienta było osłonięcie tarasu przed słońcem i drobnymi opadami w taki sposób, aby całość nie była nazbyt przytłaczająca, tylko naturalnie korelowała z resztą budynku. Nowoczesny wygląd osłony, prosta i lekka budowa, a także tkanina o szarym odcieniu maskującym widoczność zabrudzeń sprawiły, że bez trudu udało się osiągnąć zamierzony efekt. Nie bez znaczenia w tym wypadku okazał się również dobór kolorów. Konstrukcja o eleganckiej barwie antracytu jest spójna z ciemnymi elementami wykończenia okien i dachu, a materiał, z którego została wykonana pergola, współgra z kolei z podłogą i elewacją.

Wykonany montaż w pełni usatysfakcjonował naszego Klienta. Spójna kolorystycznie pergola o nowoczesnym wyglądzie i lekkiej konstrukcji pozwala cieszyć się dodatkową przestrzenią nawet podczas ostrego słońca lub lekkich opadów deszczu, wygodne sterowanie przy użyciu pilota umożliwia zaś w pełni komfortowe użytkowanie.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Mateusz Konieczny

Ekspert w zakresie doradztwa oraz sprzedaży technik osłonowych oraz stolarki okiennej. Specjalizuje
się głównie w montażach żaluzji fasadowych, pergol oraz rolet. Przesłony okienne ma we krwi, gdyż
firmę prowadzi wraz z ojcem, który rozpoczął działalność 25 lat temu. Sam od 8 lat rozwija firmę na
terenie Wrocławia oraz Dolnego Śląska.
W swojej pracy lubi pomagać klientom dając rozwiązania, które idealnie spełnią ich oczekiwania.
Wszechstronność produktów i ich ogromne możliwości pozwalają zrealizować nawet najbardziej
nietypową realizację. Chętnie proponuje klientom pergole jako produkt z największym potencjałem
charakteryzujący się największymi możliwościami funkcjonalnymi. Ceniąc komfort i wygodę stwarza
na tarasie przedłużenie salonu – idealne miejsce do wypoczynku i spędzania czasu z bliskimi. Państwa
zadowolenie i uśmiech po zakończonym montażu jest dla niego największą satysfakcją.
W Grupie Top docenia synergię i wymianę doświadczeń, która występuje między Ekspertami. Ta
współpraca daje możliwość świadczenia usług na najwyższym poziomie, realizowania nawet
najbardziej skomplikowanych projektów oraz podążania za najnowszymi trendami w branży technik
osłonowych.
Jego pasją jest sport. W czasie zimy każdą wolną chwilę spędza na snowboardzie, natomiast latem
lubi pobiegać w parku z dobrą muzyką w słuchawkach.