Pergole rzymskie bardzo często traktowane są trochę lekceważąco, jako rozwiązania „budżetowe”. Tymczasem są niezawodne, funkcjonalne i bardzo skutecznie zabezpieczają tarasy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Warto spojrzeć na nie nie tylko jako na tanią alternatywą lub bogatszą wersję markizy tarasowej, lecz również jako na kompletne rozwiązanie, które poza atrakcyjną ceną wnosi do salonu, który aranżujemy na tarasie śródziemnomorski klimat.

Zachodnia ekspozycja – to nie problem!

Pergola, którą wybraliśmy do naszej kolejnej realizacji, ma wymiary 4×4 m. Warto podkreślić, że bardzo trudno jest znaleźć na rynku taką markizę tarasową, która będzie możliwa do wykonania właśnie w tym rozmiarze. Jednak postawiliśmy na pergolę rzymską jeszcze z innego powodu – w porównaniu nawet do najlepszych markiz renomowanych producentów, ma znacznie stabilniejszą konstrukcję. Dodatkowo pozwala w łatwy i estetyczny sposób zaadaptować roletę typu screen. Przy tej inwestycji było to szczególnie istotne, ponieważ taras posiadał zachodnią ekspozycję, a marzeniem Klienta było to, aby wracając z pracy w godzinach popołudniowych, móc z niego korzystać. Teraz zyskał dodatkową przestrzeń na beztroski relaks, wieczór z rodziną czy spotkania z przyjaciółmi.

Romantycznie, lecz stabilnie

Warto podkreślić nie tylko walory funkcjonalne, ale i estetyczne tego rozwiązania. Pergola Top Light nie tylko świetnie koresponduje z otoczeniem, ale również z elewacją budynku. Konstrukcja z prostokątnych profili łączonych pod kątem prostych zapewnia jej nowoczesny wygląd. Z racji poziomego zadaszenia z luźnym poszyciem, które nie jest naprężone, wydaje się być delikatna i romantyczna, jednak może śmiało konkurować ze skomplikowanymi konstrukcjami.

Twoja przestrzeń

Ty też chcesz zmienić swoje otoczenie? Skontaktuj się z nami! Zaaranżujemy twoją przestrzeń, dostosowując ją do twoich potrzeb i preferencji. Odpowiednie zadaszenie ograniczy wpływ warunków atmosferycznych i pozwoli Ci cieszyć się komfortowym wypoczynkiem.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Jarosław Żak

Najlepiej czuje się w montażach wewnętrznych i zewnętrznych osłon okiennych oraz osłon tarasowych. Jego specjalnością są konstrukcje przy użyciu markiz oraz pergoli.

Dąży do tego, by zastosowane przez niego rozwiązania wiernie służyły jego klientom gwarantując wygodę i zadowolenie. Ceni klientów, którzy pozwalają mu się wykazać i tworzyć rozwiązania pozornie niemożliwe, które często okazują się inspiracją do zmian. Tak jak w przypadku klienta, dla którego pokonał 4000 km, by zbudować pergolę lamelową. Dzisiaj jest ona sztandarowym produktem w jego firmie. W pracy z klientem słucha i podąża za jego potrzebami, dzięki temu może pochwalić się świetnymi relacjami trwającymi od lat.

Firma WIOLLA, którą tworzy, w 2018 roku będzie świętować 25-lecie swojej działalności. Jak przekonuje Jarosław Żak – to imponujący staż, tym bardziej, kiedy ma się za sobą sporo satysfakcjonujących realizacji, a tym samym szerokie grono zadowolonych klientów.

W Grupie TOP docenia istotne wsparcie wynikające z wymiany pomysłów w gronie najlepszych ekspertów w kraju oraz realizację wspólnych akcji. To fundamentalny element w realizacji każdego celu, postawionego w tej organizacji.

W wolnym czasie możemy spotkać go na stoku narciarskim, gdzie z zapałem doskonali swoją technikę jazdy.