Kolejną realizacją, z którą mieliśmy przyjemność się zmierzyć, było wykonanie pergoli w domu parterowym pod Łodzią. Klient chciał przebudować dotąd częściowo zadaszony taras i poprosił nas o zapewnienia mu skutecznego i jednocześnie estetycznego systemu ochrony przed słońcem. A my tego zadania oczywiście się podjęliśmy.

Sam przyznasz, że trudno wyobrazić sobie lepszy scenariusz niż odpoczynek po ciężkim dniu pracy na wygodnej sofie w ogrodzie. Jednak właśnie z uwagi na ustawienie mebli ogrodowych w planowanej realizacji, bardzo istotne było to, aby osłonić przed słońcem każdą stronę tarasu.

W pierwszej kolejności eksperci z firmy Sun-Tech rozważali wraz z Klientem dwie propozycje: pergolę tkaninową Top Light oraz pergolę segmentową Top Sintesi. Ostatecznie jednak to pergola Top Prima spełniła wszystkie założone kryteria. Bardzo stabilna, niezwykle odporna na działanie czynników zewnętrznych, stworzyła komfortowe warunki wypoczynkowe oraz unikalną atmosferę. Obracalne lamele umożliwiły natomiast regulacje dostępu wpadającego światła, co z perspektywy przebywania na tarasie w upalne dni, było bardzo istotne.

Propozycją ze strony eksperta był moduł główny pergoli 600×400 cm. Jeden bok został specjalnie przedłużony, ponieważ rozwiązanie to umożliwiło montaż dodatkowych elementów. Jako dodatkowe wyposażenie nasz Klient wybrał cztery rolety pionowe Zipner, które doskonale chronią nie tylko przed deszczem, ale i przed wiatrem. Są one niezawodne i przy tym bardzo estetyczne. Ciekawym rozwiązaniem było również zabudowanie jednego z boku drewnianą okiennicą w aluminiowej ramie.

Jak to zwykle bywa, realizacja niosła ze sobą wiele wyzwań. Głównym utrudnieniem w tym przypadku było wpasowanie pergoli pod wysuniętą część dachu. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, aby efekt końcowy całkowicie spełniał oczekiwania naszego Klienta. Jego zadowolenie było dla nas najważniejsze i zrekompensowało nam wszystkie trudności, z którymi przyszło nam się zmierzyć.

Argumentów, dlaczego warto wybrać właśnie pergolę, jest wiele. Należy pamiętać, że jest to nie tylko element dekoracyjny otoczenia naszego domu, ale przede wszystkim praktyczna struktura, która umożliwia nam wypoczynek na powietrzu bez względu na panujące za oknem warunki pogodowe. Nowoczesne pergole łączą w sobie design z innowacyjnymi technologiami, a dostępne systemy zapewniają doskonałą ochronę przed słońcem, wiatrem i deszczem.

Jeśli marzy Ci się wypoczynek na tarasie jeszcze w tym sezonie, pamiętaj, że nic straconego. Skontaktuj się z naszymi ekspertami, a my pomożemy Ci wybrać idealną pergolę na Twój taras. Planując zadaszenie, uwzględnimy między innymi takie czynniki jak: warunki terenowe, ekspozycja czy konstrukcja i styl architektoniczny budynku oraz dopasujemy się do przewidzianego budżetu inwestycji. O nic nie musisz się martwić!

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Jacek Ciesielski

Ekspert w dziedzinie zewnętrznych systemów osłon przeciwsłonecznych. W branży od 2003 roku, specjalizuje się głównie w montażach pergoli, żaluzji fasadowych i rolet typu screen.

Nowe wyzwania stanowią dla niego siłę napędową do podejmowania coraz ciekawszych i ambitnych przedsięwzięć, są także źródłem interesujących i inspirujących kontaktów z klientami, w których opinie z uwagą się wsłuchuje.

Dzięki takiemu podejściu jest zawsze solidnie przygotowany na wszelkie zapytania i doskonale zorientowany w temacie wschodzących trendów. Każda jego realizacja jest efektem wysokiego poziomu zaangażowania, dlatego bardzo cieszy go zadowolenie klienta. Poczucie wykonania projektu na miarę czyichś oczekiwań jest dla niego najlepszą nagrodą.

Sam docenia funkcjonalność rozwiązań i chętnie podąża za nowościami z branży. Mając szeroki wybór produktów z pewnością wskaże pergolę, szczególnie tę, ze szklanym dachem i dodatkową możliwością zabudowy.

Grupa TOP to dla niego zespół ludzi z pasją do tworzenia i rozwijania swoich biznesów oraz pogłębiania swoich kompetencji. W wolnym czasie chętnie uprawia sport, głównie bieganie i pływanie.