Szklane zadaszenie tarasu to ogrom korzyści dla osób, które pragną korzystać z dodatkowej przestrzeni przy domu przez cały rok. Konstrukcja zrealizowana przez firmę Markiz Serwis przy użyciu pergoli Lewens TOP Glass otwiera szereg nowych możliwości, oferując domownikom miejsce do odpoczynku przez cały rok bez względu na warunki pogodowe.

Powiększenie przestrzeni użytkowej domu

Realizacja, o której dziś opowiemy, dotyczyła domu jednorodzinnego w okolicach Szczecina. Właściciel posiadłości zgłosił się do naszej firmy z prośbą o zadaszenie tarasu przystającego do budynku, które zapewniłoby skuteczną ochronę nie tylko przed ostrym słońcem czy wiatrem, ale przede wszystkim opadami deszczu i śniegu.

Nie zastanawiając się długo, zaproponowaliśmy całoroczne rozwiązanie w postaci pergoli TOP Glass firmy Lewens. Nowoczesny design i solidna konstrukcja zbudowana z wysokiej jakości materiałów gwarantuje doskonałą izolację przez cały rok. Wykorzystany w tej realizacji model PURO wyposażony jest w dach z odprowadzeniem wody opadowej, czyniąc go skuteczną osłoną tarasu na stałe. Chroni wnętrze przed deszczem, śniegiem, wiatrem i słońcem, jednocześnie pozostawiając otwarty widok na pozostałą część ogrodu wokół posesji.

Ochrona przed deszczem i śniegiem przez cały rok

Przystępując do realizacji zadania, od razu zwróciliśmy uwagę na pewną komplikację w postaci murku, będącego podstawą dla przednich stóp konstrukcji. Prawidłowy montaż tego typu wymaga niezwykle precyzyjnych pomiarów, które jednak bez trudu udało nam się wykonać. W efekcie udanych prac w obrębie tarasu powstał stabilny i funkcjonalny szklany dach, idealnie dopasowany do potrzeb i oczekiwań naszego Klienta.

Oprócz skutecznej ochrony przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi w ciągu całego roku, jednym z głównych atutów zastosowanego rozwiązania jest możliwość pozostawienia mebli tarasowych na stałe, bez konieczności chowania ich czy nakrywania w okresie zimowym. Stanowi to ogromne ułatwienie dla domowników, a także pozwala lepiej zagospodarować dodatkową przestrzeń użytkową. Funkcjonalność pergoli TOP Glass dopełnia jej nowoczesny, a zarazem elegancki design, który stanowi spójną całość z budynkiem, będąc jego naturalnym przedłużeniem.

Elastyczne rozwiązanie z możliwościami na przyszłość

Zamontowany na tarasie dach szklany to pierwsza część inwestycji, której wedle deklaracji Klienta, następnym etapem będzie zamontowanie dodatkowych osłon. Plany te umożliwia wyjątkowo rozwojowa forma projektu, pozwalająca na swobodne kształtowanie uzyskanej przestrzeni wedle własnych pomysłów, potrzeb i upodobań. Naturalną kontynuacją może być na przykład doposażenie produktu w boczne przeszklenia, rolety lub górną osłonę , chroniącą teren przed nadmiernym słońcem w upalne dni.

Zagospodarowany taras można również wzbogacić o akcesoria dodatkowe, mające na celu zwiększenie komfortu użytkowania. Może być to oświetlenie LED, które pomoże stworzyć przytulną atmosferę po zmroku i wpłynie pozytywnie na aspekt wizualny, czy też promienniki ciepła, będące rewelacyjnym i niezwykle skutecznym sposobem na umożliwienie korzystania z tarasu nawet podczas wyjątkowo chłodnych dni lub wieczorów.

W wyniku udanej realizacji Inwestorzy mogą bez obaw przed deszczem, wiatrem czy śniegiem przebywać na tarasie. Konstrukcja zamontowanego zadaszenia pozwala także na swobodne rozbudowywanie projektu o dodatkowe elementy w dalszych etapach inwestycji. Jeśli i Ty chcesz zyskać dodatkową przestrzeń bez względu na porę roku czy warunki pogodowe zgłoś się do nas, razem znajdziemy rozwiązanie.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Marcin Abramczyk

Ekspert w zakresie montażu osłon zewnętrznych, wewnętrznych oraz stolarce otworowej. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w firmie rodzinnej w 1991 roku.

Zwolennik szerokich możliwości jakie dają rozwiązania osłonowe. Dumny z realizacji drewnianych okiennic zewnętrznie sterowanych elektrycznie oraz zewnętrznych drewnianych rolet zabezpieczających. Mówi, że każdy projekt jest tak niepowtarzalny, jak potrzeby obsługiwanych klientów. Dlatego jego znakiem rozpoznawczym jest indywidualne podejście do każdego zlecenia.

Wiedza i doświadczenie Grupy TOP to dla niego zapowiedź jakości i wysokiego poziomu świadczonych usług oraz gwarancja stałego rozwoju biznesu. Literatura branżowa, szkolenia czy targi branżowe to źródła nowinek technologicznych, po które chętnie sięga.

W wolnym czasie, podczas okresu zimowego,  wyjeżdża z rodziną na narty, natomiast latem lubuje się w jeździe na motocyklu.