W naszej codziennej pracy zdarzają się zarówno te łatwiejsze realizacje, jak i te bardziej skomplikowane. Tym razem czekało nas nie lada wyzwanie, ponieważ Klient wymarzył sobie nowoczesną pergolę. I nie byłoby w tym nic trudnego, gdyby nie fakt, że dom miał typowo klasyczną formę. Wszystko musiało pod względem estetycznym stworzyć spójną całość, nawet w najmniejszych detalach. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, ale jak zwykle pełni pomysłów, przystąpiliśmy do pracy.

Skomplikowana realizacja

Sama realizacja była bardzo skomplikowana przede wszystkim ze względu na kształt i formę zabudowy tarasu, betonowe murki czy łuki. Dla Klienta ważne było zachowanie szczelności systemu, tak aby chronił on przed wiatrem i deszczem, a markiza przed słońcem, co stanowiło spore wyzwanie. Zdecydowaliśmy się na podwójną pergolę lamelową Top Prima – kolorystycznie wpisaną w bryłę budynku – obudowaną po obwodzie szybami bezramowymi z wisienką na torcie w postaci markizy Markilux MX3. Markiza ta w tym roku otrzymała wyróżnienie German Design Awards w kategorii Excellent Product Design.

Pergola Top Prima & Markilux MX3 – para idealna?

Zaletą zadaszenia lamelowego jest możliwość regulacji światła i temperatury. W zależności od padania promieni słonecznych, możesz otwierać lub zamykać dostęp do swojej przestrzeni. Dzięki temu ani słońce, ani deszcz, ani zbyt wysoka temperatura, nie zakłócą twojego błogiego wypoczynku.
Nie zapomnijmy jednak również o markizie, bo jej też należy się kilka słów. Markiza tarasowa Top MX3 Markilux, to produkt, koło którego naprawdę trudno przejść obojętnie. Zachwyca designem oraz niezwykle cichą pracą. Każdy, kto lubi wyraźne linie, harmonijny wygląd oraz ceni możliwość indywidualizacji kolorów, pokocha MX3.

Czy pokochał ją Klient?

Efekt finalny okazał się być w pełni satysfakcjonujący, zadowolony Klient zmienił dzięki temu swoje życiowe przyzwyczajenia i od momentu montażu pergoli cały czas spędza na tarasie. A my, mimo że opowiadając o tej realizacji, bardzo często używamy słowa: wyzwanie, to jesteśmy z niej bardzo dumni i wspominamy ją z dużą przyjemnością.
Jeśli i Tobie marzy się skuteczna ochrona przed słońcem i warunkami pogodowymi, skontaktuj się z nami!

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Wojciech Guzek

Ekspert w zakresie doradztwa i sprzedaży osłon przeciwsłonecznych, głównie markiz i pergoli. Od 9 lat z powodzeniem rozwija swój biznes, którego mocną stroną jest zawsze świeży pomysł i pewność jego wdrożenia.

Z powodzeniem zdobywa zaufanie klientów i tworzy wartościowe relacje, które zostają na lata.  Docenia wszechstronność swoich produktów i w pełni je wykorzystuje w codziennej pracy. Biegłość w zakresie mechanizmów i funkcjonalności markiz oraz pergoli pozwalają mu na idealne dopasowanie rozwiązań do potrzeb klienta oraz specyfiki danego miejsca. Prawdziwą satysfakcję z wykonanej pracy odczuwa widząc zadowolenie klienta. Daje mu to pewność, że jego misja została wykonana z powodzeniem.

Chętnie dzieli się wiedzą i czerpie z doświadczenia innych. Docenia efekt synergii i wzajemnego wsparcia, które istotnie przyczyniają się do sukcesu w danej branży, dlatego Grupa TOP jest dla niego ważnym ogniwem na drodze do rozwoju.

Prywatnie interesuje się wędkarstwem, gra w bilard, biega, jest zaangażowany na boisku piłki nożnej, lubi też przeczytać dobry kryminał. Ale to, co sprawia mu największą radość, to zabawa i czas spędzony z jego dziećmi, które skutecznie ładują akumulatory przed każdym nowym przedsięwzięciem.