Drewniana konstrukcja z modułem dachowym Top Light. Realizacja MK Studio dla domu weselnego
Czy pergole muszą opierać się wyłącznie na metalowych konstrukcjach? Co zrobić, jeśli dach jest za blisko ziemi? Jak poradzić sobie z zadaszeniem szerokiego tarasu? Odpowiedzi na te pytania udzielił nasz ekspert z MK Studio, wznosząc pergolę Top Light nad obszernym tarasem sali weselnej.

Taras sali weselnej

Zadaszenie zostało wykonane na tarasie domu weselnego. Jest to niski, parterowy budynek z drewnianą elewacją, dachem o niewielkim spadzie i niemal w całości przeszklonymi ścianami. Przed salą rozciąga się obszerny taras, który płynnie przechodzi w zadbany trawnik.

Dla komfortu gości

Podczas wesel goście od czasu do czasu wychodzą z sali, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i odpocząć od zgiełku trwającej wewnątrz zabawy. Aby zapewnić im komfort przebywania na zewnątrz, właściciel budynku postanowił wznieść zadaszenie chroniące przed upalnym słońcem i deszczem. Inwestor zgłosił się do MK Studio z pytaniem, w jaki sposób może połączyć pergolę z naturalną, drewnianą konstrukcją, którą planował wznieść na tarasie.

Top Light – jedyny, słuszny wybór

W przypadku tego projektu nie było wątpliwości, które rozwiązane będzie najlepsze – zaproponowaliśmy pergolę Top Light. Osłona ta doskonale sprawdza się w połączeniu z konstrukcjami z naturalnego materiału.

Wyjątkowo niska konstrukcja

Największym wyzwaniem podczas realizacji projektu była wysokość drewnianej konstrukcji. Niewielka odległość między zadaszeniem a podłożem stanowiła kłopot i mogła utrudniać korzystanie z tarasu. Po przeanalizowaniu różnych możliwości postanowiliśmy zamontować prowadnice w bokach krokwi oraz zastosować dodatkowo po cztery belki jezdne. Zmiany te pozwoliły zmniejszyć pakiet tkaniny i zapewnić odpowiednią wysokość między pergolą a tarasem.

Ponad trzynaście metrów szerokości…

W realizacji wykorzystaliśmy część pergoli Top Light jako moduł dachowy. Został on zamontowany na zbudowanej wcześniej, drewnianej konstrukcji. Zadaszenie składa się z dwóch identycznych segmentów o wysięgu czterech oraz szerokości sześciu metrów i sześćdziesięciu centymetrów. Poszycie wykonano z tkaniny Precontrait 302 firmy Serge Ferrari w kolorze 544. Beżowy materiał pergoli idealnie współgra z naturalną barwą jasnego drewna.

Dodatkowa przestrzeń użytkowa pod dachem Top Light

Pergola Top Light na tarasie domu weselnego stworzyła dodatkową przestrzeń użytkową, którą właściciel może zaaranżować, między innymi ustawiając na niej stoły i ławki. Beżowe poszycie i drewniana konstrukcja zadaszenia tworzą harmonijną całość z architekturą budynku. Dzięki osłonie weselnicy znajdą azyl przed hałasem zabawy i chwilę wytchnienia. Goście będą mogli przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu zarówno w upalne, jak i deszczowe dni.

Prezentowana pergola to nie jedyna komercyjna realizacja w naszym bogatym portfolio. Przygotowujemy osłony dla kawiarni, restauracji, hotelów i galerii handlowych. Duże doświadczenie i kreatywność naszych specjalistów pozwala nam skutecznie pokonywać trudności i rozwiązywać nawet najbardziej skomplikowane problemy związane z technikami osłonowymi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu ze specjalistami.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Bartłomiej Maćkowiak

Z branżą technik osłonowych związany od 16 lat. Specjalizuje się w montażu systemów przeciwsłonecznych oraz dekoracjach okien. Jego domeną są: pergole, markizy, zasłony i rolety.

W swojej pracy lubi pomagać klientom, dopasowując realizacje do określonych, indywidualnych potrzeb. To właśnie Państwa zadowolenie daje mu największą satysfakcję zawodową.

Ceni komfort, dlatego w ofercie firmy MK Studio, którą kieruje, znajdziemy rozwiązania dające poczucie luksusu i wygody np. przeobrażające taras w zaciszne miejsce relaksu. Spośród różnych produktów jako ten z największym potencjałem skazuje pergolę charakteryzującą się szerokimi możliwościami funkcjonalnymi.

Grupa TOP jest dla niego wyznacznikiem jakości, wskazującym nowe kierunki rozwoju. Wartościowe konsultacje techniczne i wsparcie przy najbardziej skomplikowanych realizacjach oddają wysoki poziom zaangażowania w aktualne projekty jej członków.

Prywatnie interesuje się sportem, szczególnie jeśli może go uprawiać z trójką swoich dzieci.