Najnowsza realizacja firmy DOTO to osłona TOP Satin w nowym, udoskonalonym wydaniu. W projekcie wykorzystano innowacyjną tkaninę, która sprawia, że poszycie markizy jest gładkie, wyjątkowo wytrzymałe i w porównaniu z tradycyjnymi materiałami — odznacza się większym nasyceniem barw.

Taras niczym tropikalna wyspa

Nowoczesny, parterowy dom z elewacją z jasnobeżowego kamienia i dachem w kolorze brązowym z odcieniami czerwieni. Nietypowy kształt, kolor przywodzący na myśl piaszczystą plażę oraz palmy w białych donicach sprawiały, że taras swym wyglądem przypominał egzotyczną wyspę pośród zielonego morza trawy. Niestety także temperatury w tym wyjątkowo nasłonecznionym miejscu niewiele różniły się od tych panujących w tropikach. Latem upał stawał się nieznośny i utrudniał odpoczynek. Firma DOTO znalazła rozwiązanie, które chroni właścicieli domu przed skwarem i oślepiającym słońcem.

Markiza tarasowa na korbę czy elektryczna?

Klient poszukiwał rozwiązania, które ochroni taras przed słońcem i lekkim deszczem. Zgłaszając się do nas, Inwestor był zdecydowany na markizę sterowaną ręcznie. Zaproponowaliśmy mu także alternatywne, o wiele wygodniejsze rozwiązanie z silnikiem elektrycznym od Somfy. Po przeanalizowaniu wad i zalet markizy zwijanej i rozwijanej z pomocą korby, Klient zdecydował się na system sterowany za pomocą pilota radiowego. Dzięki temu mogliśmy zasugerować także czujnik wiatru, który w razie silnych porywów powietrza automatycznie zwija markizę.

Szybka i sprawna instalacja

W przypadku tej realizacji wyzwaniem była nierówna powierzchnia ściany nieco utrudniająca montaż osłony. Mimo to prace przebiegły sprawnie i szybko. W efekcie powstała markiza doskonale wpisująca się w stylistykę budynku i otoczenia.
TOP Satin to jedna z najpopularniejszych markiz Grupy TOP. Udoskonaliliśmy ją dzięki zastosowaniu innowacyjnej tkaniny Lumera składającej się z włókien Clean Brillant Akrylic. To właśnie CBA sprawiają, że powłoka tkaniny jest gładka i wybitnie wytrzymała, a jej kolory bardziej intensywne. Nad „tropikalnym” tarasem zawisła markiza w pełnej kasecie z napędem elektrycznym. Zwijaniem i rozwijaniem osłony steruje pilot. Dodatkowo wyposażyliśmy markizę w sensor pogodowy.
Czujnik to niezwykle wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu Właściciele przed każdym wyjazdem z domu czy nocnym odpoczynkiem nie muszą pamiętać o zwinięciu markizy, jeśli nagle pojawi się silny wiatr, osłona zostanie automatycznie złożona.

Markiza, która idealnie pasuje do domu i ogrodu

Lato to doskonały czas na relaks w ogrodzie. Jednak gorące, jaskrawe promienie słońca mogą odebrać całą przyjemność z odpoczynku. Markiza TOP Satin pomoże uporać się z tym problemem. Nasza osłona jest gwarancją wspaniałych chwil spędzonych na zacienionym tarasie, a w razie mżawki także suchego schronienie na świeżym powietrzu.

Chcesz wytrzymałej osłony, która ochroni Cię przed słońcem i deszczem? Zapraszamy do kontaktu – zaprojektujemy rozwiązanie, które będzie idealnie spełniało Twoje oczekiwania, a przy tym wspaniale pasowało do domu i ogrodu.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Piotr Żyradzki

Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Top. Ekspert w dziedzinie technik osłonowych związany z branżą od ośmiu lat. Specjalizuje się w zabudowie tarasów oraz montażu nowoczesnych i wyjątkowych osłon zewnętrznych. Uwielbia wyzwania – im trudniejsze zadanie, tym większy zapał i determinacja, by sprostać oczekiwaniom Klienta. W swojej pracy szczególnie ceni możliwość budowania relacji międzyludzkich i biznesowych. Najwięcej satysfakcji dają mu zadowoleni, powracający Klienci oraz stała współpraca z architektami.

Jego zdaniem rozmowa z Klientem i zidentyfikowanie jego potrzeb są niezbędnym warunkiem, aby inwestor był zadowolony z efektu współpracy. Zawsze stara się zaproponować najwyższej jakości rozwiązania, w zakładanym przez Klienta budżecie. Oprócz kontaktu z ludźmi dużo przyjemności czerpie z prac montażowych podczas instalowania osłon. Ceni sobie dobrą organizację i przemyślane plany działania. Dzięki temu w jego pracy nie ma miejsca na niedociągnięcia czy opóźnienia.

Grupa TOP jest dla niego wyznacznikiem jakości w działaniu i drogowskazem w biznesie. Działając w strukturach konsorcjum, zdobywa cenne know-how, stale podnosi swoje umiejętności i kompetencje oraz rozwija kontakty biznesowe. Grupę TOP porównuje do skarbnicy zawierającej nieskończoną wiedzę zarówno techniczną, biznesową, jak i w zakresie obsługi Klienta. Docenia także towarzyski wymiar Grupy, gdzie spotkał wspaniałych, pełnych pasji ludzi, z którymi po godzinach pracy świetnie się bawi.

Wieczorami można spotkać go na torze gokartowym, gdzie realizuje swoją namiętność do dużych prędkości i sportów motorowych. Jest zagorzałym kibicem Scuderia Ferrari. Obok Formuły 1 z zainteresowaniem śledzi też wyścigi Formuły 2 i rywalizację drużyn w niemieckich zawodach DTM. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, która daje mu wytchnienie i dodaje energii do działania. Ulubione dźwięki towarzyszą mu w każdej wolnej chwili.