Praktycznie każdy, kto decyduje się na budowę czy zakup domu, marzy o leniwych popołudniach spędzanych na słonecznym tarasie. Znacie jednak to starcie – marzenia kontra rzeczywistość? Wielokrotnie okazuje się, że gorące promienie ten błogi wypoczynek uniemożliwiają i z nietęgą miną musimy chować się przed słońcem w domu. Nie taki był plan, prawda?

Większa prywatna strefa relaksu

Z tym samym problemem borykał się nasz Klient. Marzyła mu się jednak nie tylko ochrona przed słońcem i deszczem, umożliwiająca przebywanie na zewnątrz niezależnie od pogody, ale również powiększenie zadaszonej strefy na tarasie. Uwierzcie, że taras był naprawdę bardzo nasłoneczniony i przebywanie na nim w gorące dni, stawało się bardzo uciążliwe. Przystąpiliśmy zatem do działania, aby jak najszybciej ten problem rozwiązać.

Od pomysłu do realizacji

Klient od samego początku był zdecydowany na pergolę lamelową, która miała być sterowana automatyką Somfy za pomocą pilota radiowego. Pergola Top Prima z jednej strony została zamontowana na dwóch kolumnach, z drugiej do ściany. Słupy pergoli montowane były do konstrukcji tarasu, więc musieliśmy ją dodatkowo wzmocnić.

Pomiędzy kolumną a narożnikiem domu, na jednej ze ścian zamontowaliśmy roletę Top Screen. Klientowi tak spodobało się to rozwiązanie, że w planach ma zabudowę kolejnych ścian. Teraz może spędzać czas na tarasie nie tylko w upalnym słońcu czy podczas deszczu, ale również wieczorami – po obwodzie pergoli zamontowaliśmy bowiem oświetlenie LED, którym można sterować przy użyciu pilota ze ściemniaczem.

Mistrzowska formuła!

Przy okazji tej realizacji mamy dla Was małą ciekawostkę. Rama pergoli, słupy oraz kaseta i prowadnice rolety Top screen zostały polakierowane farbą proszkową Axalta, kolor Oxide 1 z kolekcji Star. Czy wiecie, że Axalta współpracuje z teamem Mercedes AMG Petronas F1 Team? Ich farbą pokryte są między innymi bolidy Lewisa Hamiltona i Valtteri’ego Bottas’a!

Tyle w temacie motoryzacji, a co w kwestii designu? Ta kolekcja farb proszkowych odzwierciedla urok efektów specjalnych i struktur, prezentując szereg nowoczesnych i ponadczasowych szarości z metalicznymi efektami, a także designerskie kolory w stylu vintage jak Oxide 1 z efektem rdzy w wykończeniu drobnej struktury. Gwarantujemy, że naprawdę robi niesamowite wrażenie!

Jeśli spodobała Ci się nasza realizacja i chciałbyś zmienić coś w otoczeniu swojego domu, skontaktuj się z nami!

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Piotr Żyradzki

Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Top. Ekspert w dziedzinie technik osłonowych związany z branżą od ośmiu lat. Specjalizuje się w zabudowie tarasów oraz montażu nowoczesnych i wyjątkowych osłon zewnętrznych. Uwielbia wyzwania – im trudniejsze zadanie, tym większy zapał i determinacja, by sprostać oczekiwaniom Klienta. W swojej pracy szczególnie ceni możliwość budowania relacji międzyludzkich i biznesowych. Najwięcej satysfakcji dają mu zadowoleni, powracający Klienci oraz stała współpraca z architektami.

Jego zdaniem rozmowa z Klientem i zidentyfikowanie jego potrzeb są niezbędnym warunkiem, aby inwestor był zadowolony z efektu współpracy. Zawsze stara się zaproponować najwyższej jakości rozwiązania, w zakładanym przez Klienta budżecie. Oprócz kontaktu z ludźmi dużo przyjemności czerpie z prac montażowych podczas instalowania osłon. Ceni sobie dobrą organizację i przemyślane plany działania. Dzięki temu w jego pracy nie ma miejsca na niedociągnięcia czy opóźnienia.

Grupa TOP jest dla niego wyznacznikiem jakości w działaniu i drogowskazem w biznesie. Działając w strukturach konsorcjum, zdobywa cenne know-how, stale podnosi swoje umiejętności i kompetencje oraz rozwija kontakty biznesowe. Grupę TOP porównuje do skarbnicy zawierającej nieskończoną wiedzę zarówno techniczną, biznesową, jak i w zakresie obsługi Klienta. Docenia także towarzyski wymiar Grupy, gdzie spotkał wspaniałych, pełnych pasji ludzi, z którymi po godzinach pracy świetnie się bawi.

Wieczorami można spotkać go na torze gokartowym, gdzie realizuje swoją namiętność do dużych prędkości i sportów motorowych. Jest zagorzałym kibicem Scuderia Ferrari. Obok Formuły 1 z zainteresowaniem śledzi też wyścigi Formuły 2 i rywalizację drużyn w niemieckich zawodach DTM. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, która daje mu wytchnienie i dodaje energii do działania. Ulubione dźwięki towarzyszą mu w każdej wolnej chwili.