Każdy z przedsiębiorców wybrał tę drogę z innego powodu. Najczęstsze motywy prowadzenia firmy wynikają jednak z kilku potrzeb: niezależności, kreatywności, chęci wytworzenia nowej wartości oraz bycia odpowiedzialnym za swój los. Prowadzenie własnej firmy paradoksalnie daje nam poczucie bezpieczeństwa, bo w więszym stopniu niż na etacie kierujemy własnym losem i możemy być bardziej świadomi biegu wypadków.

Nie zawsze to co popycha nas do działania jest w nas uświadomione. Podobnie jest z celem działania. W wirze codziennych zmagań łatwo stracić go z oczu, zepchnąć na dalszy plan czy zupełnie porzucić. Czasami trwonimy czas, zasoby i energię podążając za celami innych osób. Dajemy się przekonać marketingowi wyidealizowanych obrazów. Odnajdujemy się w miejscach w których nie chcieliśmy być, z ludźmi z którymi nie chcieliśmy podróżować.

Warto nakreślić sobie jasny cel, uświadomić sobie swoje wartości. Będzie ułatwiał nam codzienne wybory. Niczym sito odsieje zbędne nam informacje. Cel jest magnesem, który przyciąga do nas ludzi i pomysły, które pomagają się do niego zbliżać. Daje energię, cel, zapał mogący przerodzić się w pasje. Jest naszą motywacją i wzmacnia nas w realizacji zaplanowanych działań.

Aby realizować ambitne cele nie możesz działać sam. Potrzebujesz zespół, który uwierzy w ciebie jako w przywódcę. Nieważne jak dużą firmę prowadzisz, w swojej pracy przewodzisz sobie i ludziom. Twoja postawa, wartości jakie prezentujesz i wizje jakie roztaczas kształtują twoją organizację.

Twoi współpracownicy chcą widzieć w Tobie człowieka pewnego siebie, spójnego w swoich działaniach,  osiągającego sukcesy i zarażającego innych pasją i optymizmem. Chcą znać cel waszej wspólnej podróży, wiedzieć kiedy go osiągną i cieszyć się z drobnych zwycięstw. Kiedy przekazujesz ludziom sens Twoich działań będzie wam łatwiej podążać w jednym kierunku. Wyznaczaj cele, które są ważne dla całego zespołu.

Jaki jest zatem twój cel? Jak głęboko w niego wierzysz? Zapisz go koniecznie, aby nadać mu bardziej fizycznego wymiaru. Dojdziesz tam, dokąd zmierzasz, nie bój się mierzyć wysoko. Dziel ambitne cele na mniejsze kroki, aby czerpać motywację z ich osiągania. Konstruuj plany, zapisuj. Dziel się swoimi celami z ludźmi, którzy mogą ci pomóc w ich realizacji.

Mając swój cel skup się na jego realizacji. Nie pozwól aby przysypały go sprawy codzienne. Często do niego wracaj w myślach i czerp z niego energię do dalszego działania. Jasny cel pozwoli ci bez żalu zredukować twoje zobowiązania, wypełniając przede wszystkim te, które przybliżają cię do sukcesu.

Twoje cele to nie tylko biznes. To przede wszystkim sfera prywatna, o harmonię której musisz zadbać aby móc być wiarygodnym przywódca i odnosić sukcesy.

Opublikowano 26th September 2016, autor: Tomasz GRZEGORZ  #strategia