W 2016 roku firma MAXI z Gdańska podjęła się zadania zadaszenia tarasu domu jednorodzinnego, położonego nieopodal Gdańska. Inwestor oczekiwał rozwiązania, które pozwoli stworzyć na tarasie komfortową strefę relaksu przeznaczoną do wypoczynku oraz spotkań z rodziną, jak i znajomymi. Ponadto poszukiwał systemu, który dzięki swojej funkcjonalności pozwoli wydłużyć w roku czas spędzany na tarasie.

Spośród zaproponowanych systemów, klientowi najbardziej przypadła do gustu pergola Renson Lagune o stylowej i komfortowej konstrukcji, montowana do budynku. Stanowi ona niezawodną osłonę przed nadmiernym nasłonecznieniem, wiatrem, chłodem, a także deszczem – posiada innowacyjny oraz w pełni zintegrowany dach z konstrukcją pergoli, wykonany z wytrzymałej i półprzezroczystej tkaniny. Dodatkowym atutem pergoli jest możliwość regulacji osłanianej części tarasu – możliwe całkowite zwinięcie lub rozwinięcie materiału, a także zatrzymanie go w dowolnym położeniu – wszystko zależne jest od preferencji użytkownika. Warto wspomnieć, iż Renson Lagune posiada zintegrowany system odprowadzania wody, który działa sprawnie nawet przy niedomkniętym dachu.

Dopełnienie pergoli stanowi przesłonięcie przedniej ściany poprzez zastosowanie Renson Lagune Integrated Fixscreen. Użycie rolety zewnętrznej pozwoliło zwiększyć ochronę przed warunkami pogodowymi i dodatkowo prywatność użytkowników. Aby oczekiwania klienta wobec systemów zostały w pełni spełnione, pod pergolą zamontowano promiennik ciepła, który z pewnością przedłuży okres korzystania z pergoli i umili każdy chłodniejszy
dzień i wieczór. Bezusterkowe działanie wszystkich zastosowanych systemów warunkuje użyta w realizacji automatyka firmy Somfy.

Kluczowym elementem realizacji zamówienia był montaż, który ze względu na napotkane utrudnienia konstrukcyjne wymagał sporej precyzji i znajomości systemów. Należało bowiem dostosować kąt nachylenia systemu do zbyt niskiego miejsca montażowego, co udało zakończyć się z pozytywnym efektem.

Podsumowując, Pergola Renson Lagune jest eleganckim i wysokiej jakości rozwiązaniem czyniącym z tarasu przytulną strefę wypoczynkową.

Firma MAXI istnieje na rynku osłon przeciwsłonecznych od 2000 roku i jest członkiem grupy TOP. W swojej ofercie posiada szeroką gamę wysokiej jakości produktów osłonowych, co pozwala na indywidualne dostosowanie do potrzeb klienta.  Firma posiada bardzo bogatą ekspozycję systemów osłonowych w salonie firmowym znajdującym się w Żukowie/k. Gdańska przy ulicy Gdańskiej 64.