Grupy Top poszerza zasięg oddziaływania. Nasze realizacje spotkać można już nie tylko w Polsce. Ekspert ze Szczecina – firma Markiz – została poproszona o instalację zadaszenia na tarasie budynku jednorodzinnego w miejscowości Braunschweig w Niemczech. Dom w neomodernistycznym stylu został niedawno rozbudowany o pokój z widokiem na ogród oraz taras. Południowo – zachodnia ekspozycja uniemożliwiała właścicielom przebywanie na tarasie w upalne dni. Było to szczególnie uciążliwe dla dzieci Inwestora, które uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu.

W trosce o najmłodszych domowników

Renoma Grupy TOP i naszych ekspertów przekracza polskie granice. Klienci z Niemiec, zachęceni pozytywnymi opiniami, odwiedzili siedzibę firmy Markiz, szukając pomocy w uporaniu się z upałem panującym na ich tarasie w ciepłe dni. Szczególnie zależało im na zapewnieniu zacienionej przestrzeni do komfortowej i bezpiecznej zabawy dla ich pociech.

Jedyne słuszne rozwiązanie: Pergola MARKILUX 210/

Niskie nadproże budynku i niewielka przestrzeń między dachem a drzwiami tarasowymi stanowiły wyzwanie dla prawidłowego montażu zadaszenia. Takie warunki nie pozwalały na wysoki montaż, co uniemożliwiałoby wykorzystanie w pełni wszystkich walorów i funkcjonalności większości pergoli tarasowych. Konieczne było znalezienie takiego rozwiązania, które będzie spełniało oczekiwania Klientów i jednocześnie pozwoli na prawidłową instalację osłony przeciwsłonecznej. Jedynym produktem, który spełniał wszystkie kryteria była pergola niemieckiej firmy MARKILUX. Ten produkt stworzono w oparciu o najlepsze tradycje, lata doświadczeń i innowacyjne technologie. Pergola charakteryzuje się wysoką jakością i daje duże możliwości w zakresie montażu.

Montaż stanowił prawdziwe wyzwanie

W przypadku prezentowanej realizacji musieliśmy pokonać wiele trudności związanych z instalacją. Problematyczne było podłoże, do którego należało przymocować konstrukcję. Kłopot stanowiło też wspomniane już niskie nadproże oraz wąska przestrzeń między dachem a drzwiami tarasowymi. Z wszystkim trudnościami poradziliśmy sobie dzięki wykonaniu dodatkowych konsoli nośnych i odpowiedniemu skonfigurowaniu pergoli. Produkt MARKILUX to elastyczne, dające duże możliwości montażowe rozwiązanie, które można dopasować w taki sposób, że pergola nigdy nie traci swoich walorów i funkcjonalności. W efekcie przesłona zyskała wszystkie niezbędne atrybuty, które uczyniły ją wybitnie praktycznym rozwiązaniem.

Doskonała ochrona niezależnie od pogody

Po obejrzeniu miejsca montażu zasugerowaliśmy Klientom rozbudowę pergoli o dodatkowe elementy, które zwiększyłyby jej funkcjonalność. Po przedstawieniu zalet proponowanych przez nas rozwiązań i krótkich namowach Inwestorzy zdecydowali się całkowicie nam zaufać. Dzięki temu otrzymali wybitnie praktyczne i estetyczne zadaszenie.

Taras usytuowany od południowo – zachodniej strony także wieczorami był mocno oświetlony słońcem. Promienie centralnej gwiazdy Układu Słonecznego oślepiały, zmniejszając przyjemność z przebywania na tarasie o tej porze dnia. Zaradziliśmy temu dzięki przedniej wysuwanej falbanie typy Schattenplus z przeziernego materiału – transolair. W razie potrzeby właściciele mogą, za pomocą pilota, rozwinąć osłonę na całą wysokość tarasu, co skutecznie zablokuje rażące promienie zachodzącego nisko słońca.

Pergola została doposażona w funkcję tracfix. To rozwiązanie, które podnosi estetykę poszycia i czyni je bardziej odpornym na silne porywy wiatru. System tracfix zabezpiecza też przed spływaniem
wody opadowej po bokach pergoli.

Zadaszenie wykonane w Braunschweig miało głębokość aż sześciu metrów bieżących, dlatego istotne było prawidłowe odprowadzenie deszczu, by nie obciążał on konstrukcji. Zaprojektowaliśmy rozwiązanie z opuszczaną nogą podporową. Dzięki temu zapewniliśmy lepsze odprowadzenie wody opadowej poza taras i skutecznie zabezpieczyliśmy pergolę i przebywających pod nią ludzi przed deszczem.

Zacieniony taras, czyli ulubione miejsce całej rodziny

Zrealizowana w Braunschweig pergola zapewniła właścicielom tarasu rozległą przestrzeń do odpoczynku dla dorosłych, zabaw dla dzieci i rodzinnego spędzania czasu. Osłona chroni nie tylko przed południowym słońcem, ale także zabezpiecza przed deszczem i wiatrem. Przezierna falbana sprawia, że zachodzące słońce nie razi w oczy, ale jednocześnie nie odcina dostępu światła.
Szukasz firmy, która sprawnie i profesjonalnie zamontuje osłony przeciwsłoneczne w budynkach poza terytorium Polski? Chcesz znaleźć ekspertów, którzy kreatywnie podejdą do wykonania zadaszenia i poradzą sobie z każdą trudnością? Skontaktuj się z nami.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Marcin Abramczyk

Ekspert w zakresie montażu osłon zewnętrznych, wewnętrznych oraz stolarce otworowej. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w firmie rodzinnej w 1991 roku.

Zwolennik szerokich możliwości jakie dają rozwiązania osłonowe. Dumny z realizacji drewnianych okiennic zewnętrznie sterowanych elektrycznie oraz zewnętrznych drewnianych rolet zabezpieczających. Mówi, że każdy projekt jest tak niepowtarzalny, jak potrzeby obsługiwanych klientów. Dlatego jego znakiem rozpoznawczym jest indywidualne podejście do każdego zlecenia.

Wiedza i doświadczenie Grupy TOP to dla niego zapowiedź jakości i wysokiego poziomu świadczonych usług oraz gwarancja stałego rozwoju biznesu. Literatura branżowa, szkolenia czy targi branżowe to źródła nowinek technologicznych, po które chętnie sięga.

W wolnym czasie, podczas okresu zimowego,  wyjeżdża z rodziną na narty, natomiast latem lubuje się w jeździe na motocyklu.