Sprawdzony przepis na odpoczynek po ciężkim dniu: wyjdź na taras, usiądź na wygodnym leżaku, wyprostuj kręgosłup i rozluźnij mięśnie. Podziwiaj piękno natury i nie myśl o stresie, obowiązkach i służbowych sprawach. Marzysz o takim odpoczynku? Oto strefa relaksu stworzona dzięki pergoli TOP Prima i firmie DOTO.

Elegancja i nowoczesność

Taras, nad którym mieliśmy wznieść zadaszenie, był częścią eleganckiego, nowoczesnego budynku. Urozmaicenie jasnobeżowych ścian stanowiły ciemnobrązowe akcenty elewacji i stolarka otworowa. Nowoczesny charakter budynku podkreślały szklane balkony i czarne, metalowe elementy. Pokrycie dachu miało także ciemną barwę.
Dobrze nasłoneczniony taras wznosił się na niewielkim podwyższeniu, na które prowadziło kilka schodów. Wykonano go z ułożonych na suchym betonie płyt. Platformę okalały betonowe donice na stałe związane z podłożem. Właściciel zasadził w nich trawy i rośliny charakterystyczne dla nowoczesnych aranżacji ogrodów.
W tym projekcie wszystkie elementy tworzyły harmonijną całość. Naszym zadaniem było dołożenie kolejnego, wysublimowanego detalu, który wpasuje się w gustowną architekturę budynku.

Cel: miejsce relaksu niezależne do pogody

Klient marzył o strefie relaksu, gdzie będzie mógł odpocząć w bliskości natury, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Aby spełnić to pragnienie, konieczne było wzniesienie osłony przeciwsłonecznej, która będzie jednocześnie chroniła przed deszczem. Barierę przed wiatrem i uciążliwymi komarami zapewnić miały rolety boczne.

To musi być pergola lamelowa!

Klient zgłosił się do nas, mając wyrobioną opinię o dostępnych na rynku rozwiązaniach. Był przekonany, że wszystkie jego potrzeby spełnia pergola lamelowa. Po prezentacji kilku wybranych modeli Inwestor zdecydował się na rozwiązanie klasy premium – pergolę TOP Prima. Argumentami, które go przekonały były: wyjątkowa stabilność, wytrzymałość, wysoka jakość wykonania oraz możliwość różnorodnych konfiguracji tej pergoli. Zaproponowaliśmy model z automatyką firmy Somfy sterowany radiowo za pomocą pilota.

Kłopotliwa donica

Podczas przygotowania i montażu największym kłopotem okazały się… donice. Nie mogliśmy ich przesunąć, ponieważ były trwale przymocowane do podłoża. Ich położenie utrudniało wykonanie betonowej wylewki. Trudność sprawił też wyjątkowo nisko osadzony balkon. Zgodnie z projektem chcieliśmy wsunąć pod niego fragment pergoli, tak by pawilon stał się integralną częścią bryły budynku. Spryt i doświadczenie naszych monterów pozwoliły szybko uporać się z komplikacjami, dzięki czemu pracę zakończyliśmy z sukcesem w zakładanym terminie.

Milimetrowe precyzja, której nie znajdziesz u konkurencji

Pergolę TOP Prima zamontowaliśmy na czterech kolumnach, które zapewniają stabilność całej konstrukcji. Barwa ramy perfekcyjnie wpisuje się w kolorystykę budynku. Ściany pawilonu tworzą rolety z tkaniny Serge 600 o 5% otwarciu. Rolety w kasetach SQ150 to rozwiązanie dostarczone przez firmę Nerli.
Osłony boczne doskonale licują z górnym profilem belki pergoli. Precyzyjne dopasowanie rolet do ramy to jeden z elementów, który wyróżnia realizacje Grupy TOP na tle konkurencji. Po naszym montażu poza obrys pergoli nie wystaje nawet milimetr kasety – każdy element jest idealnie wkomponowany.

W tej tarasowej strefie relaksu słońce i niepogoda nie mają znaczenia!

Pergola lamelowa TOP Prima pomogła stworzyć strefę relaksu dla naszego Klienta. Dzięki niej na tarasie można odpoczywać o każdej porze dnia i przez większą część roku. Słońce nigdy nie będzie przeszkadzać w relaksującej drzemce. Deszcz nie zakłóci towarzyskich spotkań. Wiatr nie będzie porywał przedmiotów ze stołu, a ugryzienia komarów staną się jedynie mglistym wspomnieniem. Zadaszenie chroni przed słońcem i deszczem. Rolety pełnią funkcję moskitiery i osłony przeciwwiatrowej.
Chcesz mieć własną strefę relaksu na tarasie? Skontaktuj się z nami!

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Piotr Żyradzki

Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Top. Ekspert w dziedzinie technik osłonowych związany z branżą od ośmiu lat. Specjalizuje się w zabudowie tarasów oraz montażu nowoczesnych i wyjątkowych osłon zewnętrznych. Uwielbia wyzwania – im trudniejsze zadanie, tym większy zapał i determinacja, by sprostać oczekiwaniom Klienta. W swojej pracy szczególnie ceni możliwość budowania relacji międzyludzkich i biznesowych. Najwięcej satysfakcji dają mu zadowoleni, powracający Klienci oraz stała współpraca z architektami.

Jego zdaniem rozmowa z Klientem i zidentyfikowanie jego potrzeb są niezbędnym warunkiem, aby inwestor był zadowolony z efektu współpracy. Zawsze stara się zaproponować najwyższej jakości rozwiązania, w zakładanym przez Klienta budżecie. Oprócz kontaktu z ludźmi dużo przyjemności czerpie z prac montażowych podczas instalowania osłon. Ceni sobie dobrą organizację i przemyślane plany działania. Dzięki temu w jego pracy nie ma miejsca na niedociągnięcia czy opóźnienia.

Grupa TOP jest dla niego wyznacznikiem jakości w działaniu i drogowskazem w biznesie. Działając w strukturach konsorcjum, zdobywa cenne know-how, stale podnosi swoje umiejętności i kompetencje oraz rozwija kontakty biznesowe. Grupę TOP porównuje do skarbnicy zawierającej nieskończoną wiedzę zarówno techniczną, biznesową, jak i w zakresie obsługi Klienta. Docenia także towarzyski wymiar Grupy, gdzie spotkał wspaniałych, pełnych pasji ludzi, z którymi po godzinach pracy świetnie się bawi.

Wieczorami można spotkać go na torze gokartowym, gdzie realizuje swoją namiętność do dużych prędkości i sportów motorowych. Jest zagorzałym kibicem Scuderia Ferrari. Obok Formuły 1 z zainteresowaniem śledzi też wyścigi Formuły 2 i rywalizację drużyn w niemieckich zawodach DTM. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, która daje mu wytchnienie i dodaje energii do działania. Ulubione dźwięki towarzyszą mu w każdej wolnej chwili.