Kolejna realizacja naszego eksperta, która dowodzi kunsztu i niebywałego poczucia estetyki jej projektantów. Pergola lamelowa TOP Prima idealnie wpisuje się w kolorystykę i architekturę budynku. Charakteru konstrukcji dodaje nietypowe rozwiązanie w postaci niewielkiej okiennicy.

Nowoczesna forma budynku

Pergola powstała przy otoczonym obszernym ogrodem domu jednorodzinnym. Zieleń można było podziwiać z okien salonu lub podczas odpoczynku na przylegającym do niego tarasie. Prostą, geometryczną bryłę budynku zaprojektowano zgodnie z nowoczesnymi założeniami architektonicznymi. Do wykonania elewacji użyto modnych kolorów – bieli i szarości. Elementy stolarki, dach i części metalowe miały barwę antracytu.

Taras przedłużeniem salonu

Klient chciał zagospodarować przestrzeń przylegającą do tworzonego przez balkon zadaszenia. Taras miał zostać osłonięty w taki sposób, aby przedłużyć rozpoczynającą się w salonie strefę wypoczynku i zabezpieczyć ją przed promieniowaniem słonecznym oraz opadami atmosferycznymi.

Nowoczesna forma pergoli

W przypadku tej realizacji wybór modelu osłony nie sprawił żadnego kłopotu. Zważywszy na nowoczesną formę budynku, od początku najlepszym rozwiązaniem wydawała się pergola lamelowa. Była to odpowiednia konstrukcja pod kątem estetycznym, jak również funkcjonalnym.

Pergola lamelowa TOP Prima z okiennicą

Prace przebiegły szybko i sprawnie — nasi eksperci nie natrafili na większe trudności. W efekcie powstała pergola lamelowa TOP Prima. Metalowe elementy konstrukcji mają antracytowy kolor, nawiązujący do barwy stolarki i dachu. Południową i zachodnią stronę tarasu osłaniają dodatkowo rolety boczne — TopScreen 150 w kolorze elewacji budynku. Pergola jest szeroka na trzy i pół, a jej wysięg to cztery metry. Mała, wypełniona aluminiowymi profilami okiennica, której głównym zadaniem jest zabezpieczenie tarasu przed wiatrem, czyni ten projekt wyjątkowym i niebanalnym.
Wzdłuż obwodu pergoli zainstalowano oświetlenie, dzięki czemu przebywanie na tarasie po zmroku będzie o wiele bezpieczniejsze. Podobnie jak pozostałe elementy pergoli, oświetlenie także jest sterowane za pomocą automatyki firmy Somfy.

Salon na tarasie

Projektantom i monterom firmy Wiolla udało się idealnie połączyć pergolę z budynkiem – konstrukcja doskonale wtapia się w jego bryłę. Przestrzeń tarasu stała się przedłużeniem strefy wypoczynkowej salonu. Jest ona chroniona przed słońcem, deszczem i wiatrem. Podczas wieczornego relaksu Właściciele nie muszą przygotowywać reflektorów, lamp czy świeczek – wbudowane oświetlenie zapewnia bezpieczeństwo i komfort przebywania na tarasie także po zmroku.

Skontaktuj się z nami, jeśli szukasz idealnie zaprojektowanej i wykonanej pergoli. Z uwagą wysłuchamy Twoich pomysłów oraz potrzeb. Zaproponujemy najlepsze rozwiązania dostosowane do Twojego budżetu. Pracę wykonany terminowo. Zostawimy po sobie porządek — jedynym dowodem, że nasza ekipa u Ciebie gościła, będzie doskonale zamontowana pergola.

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Jarosław Żak

Najlepiej czuje się w montażach wewnętrznych i zewnętrznych osłon okiennych oraz osłon tarasowych. Jego specjalnością są konstrukcje przy użyciu markiz oraz pergoli.

Dąży do tego, by zastosowane przez niego rozwiązania wiernie służyły jego klientom gwarantując wygodę i zadowolenie. Ceni klientów, którzy pozwalają mu się wykazać i tworzyć rozwiązania pozornie niemożliwe, które często okazują się inspiracją do zmian. Tak jak w przypadku klienta, dla którego pokonał 4000 km, by zbudować pergolę lamelową. Dzisiaj jest ona sztandarowym produktem w jego firmie. W pracy z klientem słucha i podąża za jego potrzebami, dzięki temu może pochwalić się świetnymi relacjami trwającymi od lat.

Firma WIOLLA, którą tworzy, w 2018 roku będzie świętować 25-lecie swojej działalności. Jak przekonuje Jarosław Żak – to imponujący staż, tym bardziej, kiedy ma się za sobą sporo satysfakcjonujących realizacji, a tym samym szerokie grono zadowolonych klientów.

W Grupie TOP docenia istotne wsparcie wynikające z wymiany pomysłów w gronie najlepszych ekspertów w kraju oraz realizację wspólnych akcji. To fundamentalny element w realizacji każdego celu, postawionego w tej organizacji.

W wolnym czasie możemy spotkać go na stoku narciarskim, gdzie z zapałem doskonali swoją technikę jazdy.