Stylowy dom w okolicach Szczecina aż z dwoma tarasami był kolejną pozycją na liście naszych wyzwań. Jeśli dodamy, że jeden z tarasów miał ekspozycję południową, a drugi zachodnią, zapewne domyślicie się, z jakimi problemami borykał się nasz Klient. No bo przecież nie od dzisiaj wiadomo, że co za dużo, to niezdrowo – nawet jeśli chodzi o słońce.

Realizacja w dobrym stylu

Ta kameralna nieruchomość wymagała odpowiednich rozwiązań. Zaproponowaliśmy więc Inwestorom markizy, które swoją niepowtarzalnością idealnie wpasowały się w jej styl. Wybrane markizy to modele Markilux Top 6000 i wybór ten nie był przypadkowy – idealnie podkreśliły one nietuzinkowy charakter domu.

Montaż na piętrze bez piętrzących się problemów

Montaż odbywał się na piętrze, więc już dostarczenie ciężkich markiz okazało się prawdziwym wyzwaniem. Sam montaż również nie był oczywisty. Dodatkowo należało zwrócić szczególną uwagę na taras, ponieważ był on pokryty kamieniem granitowym i jakakolwiek nieuwaga montażystów mogła spowodować spore szkody, a co za tym idzie wygenerować dodatkowe koszty. Na szczęście duże doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt pomogły nam uniknąć takiej sytuacji.

Popraw jakość wypoczynku

Od strony południowej markiza została wyposażona tylko w dodatkowy czujnik wiatrowy, natomiast od strony zachodniej oprócz również zainstalowanych czujników, markizy posiadają dodatkowe falbany zwijane Schattenplus z tkaniną typu Screen. Dzięki takiej konfiguracji nawet zachodzące nisko słońce nie jest już uciążliwe. Całością można wygodnie sterować za pomocą pilota. Wypoczynek na tarasie zyskał nową jakość!

Zadaszenie tarasu całkowicie rozwiązało problem nadmiernego nasłonecznienia. Od strony zachodniej dzięki falbanom słońce zostało zredukowane aż do wieczora, natomiast sam dom i elewacje dostały dodatkowego blasku.

Jeśli i Tobie marzy się scenariusz, w którym spędzasz leniwe popołudnie na beztroskim nicnierobieniu, a całej sielanki nie przerywa ostre słońce – skontaktuj się z nami!

Zobacz podobne rozwiązanie

Potrzebujesz fachowej porady?

Wybrane realizacje z użyciem pergoli

Nasz ekspert: Piotr Żyradzki

Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Top. Ekspert w dziedzinie technik osłonowych związany z branżą od ośmiu lat. Specjalizuje się w zabudowie tarasów oraz montażu nowoczesnych i wyjątkowych osłon zewnętrznych. Uwielbia wyzwania – im trudniejsze zadanie, tym większy zapał i determinacja, by sprostać oczekiwaniom Klienta. W swojej pracy szczególnie ceni możliwość budowania relacji międzyludzkich i biznesowych. Najwięcej satysfakcji dają mu zadowoleni, powracający Klienci oraz stała współpraca z architektami.

Jego zdaniem rozmowa z Klientem i zidentyfikowanie jego potrzeb są niezbędnym warunkiem, aby inwestor był zadowolony z efektu współpracy. Zawsze stara się zaproponować najwyższej jakości rozwiązania, w zakładanym przez Klienta budżecie. Oprócz kontaktu z ludźmi dużo przyjemności czerpie z prac montażowych podczas instalowania osłon. Ceni sobie dobrą organizację i przemyślane plany działania. Dzięki temu w jego pracy nie ma miejsca na niedociągnięcia czy opóźnienia.

Grupa TOP jest dla niego wyznacznikiem jakości w działaniu i drogowskazem w biznesie. Działając w strukturach konsorcjum, zdobywa cenne know-how, stale podnosi swoje umiejętności i kompetencje oraz rozwija kontakty biznesowe. Grupę TOP porównuje do skarbnicy zawierającej nieskończoną wiedzę zarówno techniczną, biznesową, jak i w zakresie obsługi Klienta. Docenia także towarzyski wymiar Grupy, gdzie spotkał wspaniałych, pełnych pasji ludzi, z którymi po godzinach pracy świetnie się bawi.

Wieczorami można spotkać go na torze gokartowym, gdzie realizuje swoją namiętność do dużych prędkości i sportów motorowych. Jest zagorzałym kibicem Scuderia Ferrari. Obok Formuły 1 z zainteresowaniem śledzi też wyścigi Formuły 2 i rywalizację drużyn w niemieckich zawodach DTM. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, która daje mu wytchnienie i dodaje energii do działania. Ulubione dźwięki towarzyszą mu w każdej wolnej chwili.